Jastrzębski walec znów przejechał po mistrzach Francji

Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 (25:23, 25:16, 25:22) Tours VB i tym samym awansował do najlepszej szóstki drużyn w Europie. Poznał też przeciwnika w walce o Final Four LM.

Tylko początek meczu sprawiał naszym zawodnikom problemy. Później spotkanie przypominało to, co działo się w Tours - czyli dobra gra podopiecznych Bernardiego, którzy w pełni kontrolowali spotkanie.- Wszystko zaczynało się od pierwszego seta. Gdyby Francuzi go wygrali, pewnie złapaliby wiatr w żagle, a tak przegrana podcięła im skrzydła. Rozegraliśmy to spotkanie po naszej myśli. Uważam jednak, że najważniejszy był ten pierwszy mecz we Francji. On kosztował nas mnóstwo zdrowia i wysiłku - stwierdził po meczu Krzysztof Gierczyński.

Francuzi potwierdzają, ze pierwszy set był klcuzowy dla losów rywalizacji. - W końcówce pierwszego seta zabrakło nam konsekwencji. Cztery stracone piłki z rzędu zadecydowały o losach spotkania. Jeśli nie wykorzystujesz takiej okazji na tym poziomie, nie masz szans wrócić do gry – skwitował Mauricio Motta Paes, szkoleniowiec Tours VB.

Wiadomo już też z kim nasz zespół zmierzy się w następnej rundzie play off. Przeciwnikiem będzie Asseco Resovia Rzeszów, która uporała się z z Knackiem Roeselare. Pierwszy mecz pomiędzy polskimi ekipami rozegrany zostanie w Jastrzębiu-Zdroju.