Jastrzębski Węgiel: Bydgoska rywalizacja na remis

2012-03-12, Autor: Mateusz Matkowski
Przegrana oraz zwycięstwo to bilans meczy ćwierćfinałowych PlusLigi pomiędzy Delectą Bydgoszcz a Jastrzębskim Węglem.

Pierwsze spotkanie zdecydowanie należało do Delecty. Od początku pierwszego seta to goście lepiej prezentowali się na parkiecie, jednak Bydgoszcz nie dała za wygraną i ostatecznie set padł łupem gospodarzy. Druga partia to już popis gry Delecty. Jastrzębianie nie radzili sobie w przyjęciu co skrzętnie wykorzystywali bydgoszczanie. Przegrana do 18. z pewnością nie była tym czego oczekiwał trener Bernardi od swoich zawodników.

Aby myśleć o wygranej jastrzębianie musieli wsiąść się ostro do roboty. Ale znów set zaczął się dla niech nie najlepiej. Jastrzębski powoli odrabiał straty z początku seta i do drugiej przerwy technicznej gra była wyrównana. Potem jednak do głosu znów doszli gospodarze i wygrali seta 25:22, a cały mecz 3:0. MVP został Stephan Antiga.

Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:22, 25:18, 25:22)

Delecta Bydgoszcz: Antiga (14), Masny, Wika (11), Jurkiewicz (3), Konarski (20), Wrona (9), Dębiec (libero) oraz Gradowski i Cerven
Jastrzębski Węgiel: Łasko (11), Vinhedo, Bartman (13), Kubiak (12), Holmes (5), Bontje (1), Rusek (libero) oraz Nemer, Violas, Sufa i Bozko

Poniedziałkowa rywalizacja byłą z goła inna od niedzielnej. Jastrzębianie wzięli się w garść i nie poddali się do końca meczu. Początek jednak nie zapowiadał się obiecująco dla Pomarańczowych. Pierwsze dwa sety w dużym stopniu przypominały poprzednie spotkanie. Gospodarze pewnie prowadzili grę jedynie na chwilę oddając inicjatywę gościom.

Potem jednak nastąpiła zupełna odmiana gry Węgla. Jastrzębianie w trzecim secie niemal roznieśli Delectę oddając bydgoszczanom zaledwie 15 punktów. Kolejna partia to także dobra gra gości. Mimo lepszej gry Bydgoszczy niż w 3. secie nie udało im się zakończyć spotkania na własną korzyść.

O tym kto wygra poniedziałkowy mecz miał zadecydować tei-break. Piąty set należał znów do graczy ze śląska. Od początku jastrzębianie objęli prowadzenie którego nie oddali do końca. Dzięki wygranej 3:2 Jastrzębski wyrównał stan rywalizacji, która przeniesie się teraz do Jastrzębia. Mecze w Hali Widowiskowo-Sportowej 21 i 22 marca. Statuetkę MVP otrzymał Michał Łasko.

Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:23, 25:22, 15:25, 23:25, 9:15)

Delecta Bydgoszcz: Antiga (16), Masny (2), Wika (19), Jurkiewicz (8), Konarski (17), Wrona (8), Dębiec (libero) oraz Lipiński, Gradowski i Siltala (2)
Jastrzębski Węgiel: Łasko (33), Vinhedo (1), Bartman (20), Gawryszewski (6), Kubiak (9), Holmes (16), Rusek (libero) oraz Nemer, Violas, Bontje (1) i Bozko

Stan rywalizacji: 1-1