Jastrzębski Węgiel kolejny raz zwycięski

2015-01-25, Autor: mkor, źródło: JW

W niedzielne popołudnie Jastrzębski Węgiel zmierzył się z AZS Politechnika Warszawska i pewnie wygrał nie przegrywając ani jednego seta (3:0).

Początek pierwszej partii to dominacja warszawiaków, ale późniejsza wyrównana walka sprawiła, że ponad 2 tysiące widzów zebranych w hali oglądało emocjonującą końcówkę. Skuteczna gra w obronie i ataku dała podopiecznym Roberto Piazzy zwycięstwo w pierwszym secie (25:23).

Drugi set był pod pełną kontrolą gry siatkarzy z Jastrzębia. Już na początku udało się wypracować dużą przewagę, która była kluczowa dla końcowego rezultatu. Stołecznemu klubowi nie pomogły nawet zmiany i set zakończył się wynikiem 25:18.

Inżynierowie w trzecim secie mogli już tylko walczyć, ale i to nie spowodowało zmiany ich gry na lepsze. Gospodarze znakomicie kontrowali i utrzymywali równy poziom, co sprawiło, że wygrali ostatniego seta 25:16 i tym samym wygrali spotkanie. MVP spotkania został wybrany Grzegorz Kosok, którego drużyna znajduje się na piątym miejscu w tabeli PlusLigi z 45. punktami.

Jastrzębski Węgiel - AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:23, 25:18, 25:16)

Jastrzębski Węgiel: Gierczyński (10), Pajenk (9), Malinowski (12), Masny (1), Kosok (11), Quesque (11), Wojtaszek (libero) oraz Łasko (2), Filippov.

AZS Politechnika Warszawska: Lipiński (1), Mikołajczak (5), Depowski (5), Lemański (4), Świrydowicz (4), Szalpuk (5), Olenderek (libero) oraz Bieńkowski, Śliwka (7), Radomski (1), Filip (5), Sacharewicz (4)