Jastrzębski Węgiel mistrzem Polski w siatkówce!

2021-04-18, Autor: Aleksandra Bienias

Po siedemnastu latach siatkarze Jastrzębskiego Węgla sięgnęli po tytuł mistrza Polski! W drugim meczu finałowym pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

Pierwszy set dobrze rozpoczęli siatkarze ZAKSY. Szczególnie cenne dla rywali jastrzębian okazały się kapitalne zagrywki Aleksandra Śliwki. W 27 minucie uruchomił się blok Jastrzębia, coś drgnęło w grze Pomarańczowych. Pierwszy set kończy się jednak porażką Jastrzębskiego Węgla 22:25.

W drugim secie to zawodnicy Jastrzębskiego Węgla przejęli inicjatywę na parkiecie. Tu pochwalić trzeba Jakuba Buckiego za grę w polu serwisowym. Drugą partię zakończył mocnym serwisem Tomasz Fornal. Wynik: 25:19.

Warto przypomnieć, że w meczu rozegranym w Kędzierzynie-Koźlu 14 kwietnia spotkanie miało bardzo podobny przebieg. Po słabym pierwszym secie, Pomarańczowi zdominowali mecz, nie dając rywalowi najmnieszych szans na wygraną.

Trzeci set rozpoczął się przewagą ZAKSY. Skutecznie atakował na lewym skrzydle Tomasz Fornal. Atutem jastrzębian było też dobre przyjęcie. Do końca seta trwała wymiana punkt za punkt. Jastrzębski Węgiel wygrał tę partię 27:25.

Początek czwartego seta należał do ZAKSY. Pomarańczowi odrobili straty doprowadzając do remisu po 16. Końcówka seta - jak cały mecz - emocjonująca. Pierwszą piłkę meczową Jastrzębie wywalczyło przy stanie 24:22. Ostatecznie wygrywamy w mecz 25:23. Jastrzębski Węgiel po 17. latach mistrzem Polski!

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Fornal, Popiwczak (libero)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Toniutti, Smith, Kochanowski, Semeniuk, Śliwka, Zatorski (libero)
Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 3