Jastrzębski Węgiel pokonuje Skrę Bełchatów

2017-10-08, Autor: gs

Wymarzone otwarcie sezonu w wykonaniu Jastrzębskiego Węgla. Pomarańczowi zwyciężyli z wicemistrzem Polski Skrą Bełchatów 3:1 i zapisali trzy punkty na swoim koncie.

Jastrzębski Węgiel pewnie wszedł w spotkanie. W ofensywie dobrze radził sobie Salvador Hidalgo Oliva, z kolei bełchatowianie popełniali wiele błędów (12:7).  Skra w połowie set poprawiła swoją grę w szczególności w elemencie bloku, lecz dalej to gospodarze byli górą (17:13). Pomarańczowi pewnie wygrali premierową partię  25:21.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki (4:4). Później błędy wkradły się w szeregi gospodarzy i Skra odskoczyła na dwa oczka (4:6). Jastrzębianie gorzej radzili sobie w przyjęciu  (11:14), a goście utrzymywali cały czas zdobytą przewagę (14:18). Oliva rozstrzelał przeciwników swoją zagrywką, nie wstrzymywał ręki w polu serwisowym i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie  22:20. W końcówce to jednak bełchatowianie zachowali więcej zimnej krwi, wygrywając seta 25:23.

Trzecią odsłonę meczu lepiej rozpoczęli Pomarańczowi (2:0). Po udanej kontrze Skry mieliśmy remis po 7. Chwilę później podopieczni Marka Lebedeva złapali trzy oczka przewagi (12:9). Jastrzębianie dobrze spisywali się w grze na siatce. Skuteczne bloki w wykonaniu Grzegorza Kosoka oraz Macieja Muzaja pozwoliły odskoczyć gospodarzom na cztery punkty (18:14). W końcówce Szymon Romać sprawił problemy Pomarańczowym swoją zagrywką i wynik się wyrównał (22:22). W decydującej części  seta gra toczyła się systemem punkt za punkt. Ostatecznie to Jastrzębski Węgiel cieszył się ze zwycięstwa 27:25.

Kolejny set od dwupunktowej przewagi rozpoczęli goście (0:2). W dalszej części partii to jastrzębianie lepiej spisywali się zarówno w defensywie jak i ofensywie (11:7).  Pomarańczowi do końca seta utrzymywali przewagę i zwyciężyli 25:20  oraz w całym spotkaniu 3:1. Jastrzębski Węgiel zapisał trzy punkty na swoim koncie.

Jastrzębski Węgiel – Skra Bełchatów 3:1 (25:21, 23:25, 27:25, 25:20)

MVP: Salvador Hidalgo Oliva

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Muzaj, Quiroga, Oliva, Boruch, Kosok, Popiwczak (libero) oraz  Sobala

PGE Skra Bełchatów: Łomacz, Wlazły, Ebadipour, Bednorz, Lisinać, Czarnowski, Piechocki (libero) oraz Penczew, Kłos, Romać, Janusz

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1