Jastrzębski Węgiel: Rewanż kędzierzynian

2012-04-19, Autor: Mateusz Matkowski
Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn wyrównali stan rywalizacji z Jastrzębskim Węglem o brązowy medal PlusLigi. W środowym meczu pokonali jastrzębian 3:1.

Ta wygrana sprawia, że w Jastrzębiu siatkarze obu ekip zagrają dwa spotkania. 21 i 22 kwietnia Jastrzębski Węgiel bezie miał okazję zakończyć rywalizację i zdobyć brązowy medal.

Pierwsze dwa sety padły łupem gospodarzy. Szczególnie w drugiej odsłonie jastrzębianie nie mieli wiele do powiedzenia. Świetnie grał Kapelus, a nasi zawodnicy nie potrafili skutecznie zakończyć własnych ataków. Później goście wrócili do gry. Po bardzo zaciętym secie Jastrzębie wygrało na przewagi i do doprowadzenia do tie-breaka brakowało jednej partii.

Niestety gospodarze znów zagrali świetne zawody i nie pozwolili jastrzębianom nawiązać walki. Wygrana 25:21 zakończyła spotkanie i w rywalizacji do trzech zwycięstw był remis. MVP spotkania został Michał Ruciak.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:21, 25:19, 24:26, 25:21)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kapelus (15), Rouzier (17), Zagumny (3), Czarnowski (12), Kaźmierczak (9), Ruciak (14), Gacek (libero) oraz Witczak (5), Samica i Popelka

Jastrzębski Węgiel: Łasko (20), Vinhedo, Bartman (13), Gawryszewski (3), Kubiak (10), Holmes (14), Rusek (libero) oraz Nemer, Violas, Bontje (2) i Bozko