Jastrzębski Węgiel: Szybkie 3:0 z Lubinem

2017-11-04, Autor: gs

Jastrzębski Węgiel efektownie rozprawił się z Cuprum Lubin 3:0. Statuetka MVP spotkania powędrowała w ręce Macieja Muzaja.

Jastrzębianie po błędach gości szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (7:3).  Pomarańczowi dzięki dobrym zagrywkom i skutecznym kontratakom powiększali przewagę (14:7). W ofensywie prym wiedli Maciej MuzajSalvador Hidalgo Oliva. Gospodarze pewnie wygrali premierową partię 25:17.

Po zmianie stron początkowo lepiej radzili sobie lubinianie, którzy wzmocnili swoją zagrywkę (3:7). Cuprum nie cieszył się zbyt długo z prowadzenia, Pomarańczowi po dobrej grze na siatce doprowadzili do remisu (8:8). Oliva oraz Lukas Kampa dobrze prezentowali się w polu serwisowym, co pozwoliło odjechać podopiecznym Marka Lebedeva na cztery oczka (18:14). Miedziani również w drugim secie musieli uznać wyższość miejscowych (25:17).

Trzecią partię lepiej rozpoczął Cuprum (1:3), jednak Muzaj i Oliva nie zwalniali tempa i na tablicy wyświetlał się wynik 9:5. Z kolei Jason De Rocco dołożył jeszcze dwa pojedyncze bloki (14:7). Lubin nie znalazł lekarstwa na poprawę swojej gry, jastrzębianie pewnie wygrali trzeciego seta 25:18 i cały mecz 3:0.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu TUTAJ.

MVP: Maciej Muzaj

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0 (25:17, 25:17,25:18)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Kosok, Sobala, De Rocco, Oliva, Popiwczak (libero)

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Masny, Michalski, Hain, Pupart, Terzić, Kryś (libero) oraz Patucha, Gorzkiewicz, Biegun