Jastrzębski Węgiel: Udany początek rywalizacji o brąz

2012-04-18, Autor: Mateusz Matkowski
Bardzo dobrze rywalizację o brązowy medal PlusLigi rozpoczęli jastrzębianie. W Kędzierzynie pokonali ZAKSĘ 3:1 robiąc pierwszy krok w drodze po brąz.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. Kędzierzynianie dzięki dobrej końcówce seta wygrali 25:20 blokując w ostatniej akcji Michała Kubiaka. Goście odpowiedzieli w podobny sposób w drugiej odsłonie. Jastrzębianie wrócili do gry i kolejny set padł ich łupem.

Trzeci set to dominacja siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Pomarańczowi już na początku seta wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i z akcji na akcje podwyższali różnicę miedzy obiema ekipami. Wynik 25:16 w pełni obrazuje przebieg seta w którym dominowała tylko jedna drużyna. Ostatni set był bardziej wyrównany niż poprzednie partię. Ostatecznie jednak znów górą byli goście wygrywając całe spotkanie 3:1. MVP spotkania został Michał Kubiak.

Kolejny mecz dziś (18.04) w Kędzierzynie. Później rywalizacja przeniesie się do Jastrzębia. W rywalizacji o złoto Resovia pokonała w Bełchatowie Skrę i także prowadzi 1:0 w rywalizacji do 3. wygranych.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 1:3  (25:20, 20:25, 16:25, 22:25)

ZAKSA Kędzierzyn: Rouzier (16), Zagumny (2), Czarnowski (12), Samica (4), Kaźmierczak (3), Ruciak (13), Gacek (libero) oraz Witczak (7), Kapelus (2) i Popelka (1)

Jastrzębski Węgiel: Łasko (19), Vinhedo (1), Bartman (11), Gawryszewski (11), Kubiak (20), Holmes (10), Rusek (libero) oraz Nemer, Bożko, Bontje i Violas