Jastrzębski Węgiel wygrywa trudny mecz z Treflem Gdańsk bez straty seta

2023-01-30, Autor: lk

W 22 kolejce wicemistrzowie Polski podejmowali u siebie gdańszczan, którzy niesieni zwycięstwem nad Zaksą w poprzedniej kolejce, do Jastrzębia również przyjechali - jak deklarowali - po punkty. W pierwszej rundzie fazy zasadniczej PlusLigi górnicza drużyna wygrała bez straty seta w Gdańsku. A co działo się w rewanżu?

Początek meczu był wyrównany, jednak gdańszczanie, wykorzystując dobrą grę obronną i kontratak, zbudowali przewagę - 6:10. Jastrzębski szybko odrobił straty, a sygnał do tego dał Boyer asem serwisowym - 10:10. Trefl kilkukrotnie wychodził na dwupunktowe prowadzenie, by po chwili je stracić. Bołądź atakiem dał piłkę setową Treflowi, jednak odpowiedź Gladyra skutkowała grą na przewagi - 24:24. Gra na przewagi obfitowała w wiele nerwów, ale też błędów serwisowych. W pierwszym secie łącznie drużyny popełniły 27 (!) błędów własnych. Ostatecznie jastrzębski blok zakończył efektownie partię.

Drugi set do połowy był w miarę wyrównany, jednak później kontra Gladyra dała przewagę miejscowym, a powiększył ją dobrze funkcjonujący blok Jastrzębskiego, co pozwoliło zbudować cztery oczka przewagi - 19:15. Gra punkt za punkt w dalszej części seta sprzyjała miejscowym, którzy po bloku na Martinezie mieli piłkę setową w górze. Partię zakończył atak Clevenot z przechodzącej piłki nad siatką. Jastrzębski prowadził już 2:0.

Trzeci set był zacięty od początku do połowy partii, kiedy to Hadrava zakończył długą akcję i jego drużyna odskoczyła na cztery oczka. W końcówce Fornal dołożył asa, a po chwili była piłka meczowa w górze, po błędzie zagrywki Bołądzia. Wprowadzony zadaniowo za linię 9 metra Szymura, zakończył mecz efektownym asem serwisowym. Jastrzębski wygrywając za trzy punkty, zbliżył się do lidera tabeli na jedno oczko.

MVP: Trevor Clevenot (Jastrzębski Węgiel)

Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:0 (37:25, 25:20, 25:20)

Jastrzębski: Toniutti, Gladyr, Boyer, Clevenot, Fornal, M'Baye, Popiwczak (L) oraz Hadrava, Tervaportii, Szymura
Trefl: Martinez, Niemiec, Bołądź, Kampa, Urbanowicz, Sawicki, Perry (L) oraz Czerwiński, Nasevich, Droszyński

Jastrzębski kolejny mecz ligowy rozegra dopiero 11 lutego z Projektem Warszawa we własnej hali. Wcześniej, bo już 31 stycznia (wtorek) drużyna trenera Marcelo Mendeza rozegra mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski na wyjeździe. Rywalem będzie rewelacja tegorocznych rozgrywek PP, II-ligowy ChKS Arka Chełm.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0