Jastrzębski Węgiel wygrywa ze Skrą Bełchatów

2012-12-29, Autor: gs
Jastrzębscy siatkarze kontynuują serię zwycięstw. Tym razem pokonali na wyjeździe w spotkaniu 1/4 Pucharu Polski bełchatowską Skrę 3:2.

Skra do meczu z jastrzębianami przystąpiła bez zmagających się z urazami Michała WiniarskiegoAleksandara Atanasijevića. Brak dwóch kluczowych zawodników w ekipie Jacka Nawrockiego nie umniejsza jednak zasług Jastrzębskiego. Po pokonaniu w świetnym stylu Resovii "pomarańczowi" w kolejnym spotkaniu pokazali charakter.

Bardzo ważnym fragmentem spotkania była druga część pierwszego seta. Bełchatowianie prowadzili już 17:10, ale seta przegrali. Potrafili za to wygrać dwie kolejne partie, i gdyby nie ambitna pogoń Jastrzębskiego z pierwszej odsłony, spotkanie mogło zakończyć się w stosunku 3:0 dla gospodarzy.

Podopieczni Lorenzo Bernardiego trzeciego seta przegrali do 14 - zrewanżowali się jednak w kolejnym - wygrywając do 13. O tym, kto wygra w tym meczu zdecydował tie-break, w którym ponownie lepsi okazali się goście.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 9 stycznia w Jastrzębiu-Zdroju. Wcześniej jednak, bo 4 stycznia, obie drużyny ponownie zmierzą się w Bełchatowie, tym razem w spotkaniu Plus Ligi.

PGE Skra Bełchatów - KS Jastrzębski Węgiel 2:3 (23:25, 25:21, 25:14, 13:25, 13:15)

Skra: Wlazły, Kooistra, Kłos, Cupković, Boninfante, Bąkiewicz, Zatorski (libero) oraz Muzaj

Jastrzębski: Łasko, Martino, Czarnowski, Tischer, Kubiak, Holmes, Wojtaszek (libero) oraz Gierczyński, Violas i Malinowski.