Jastrzębski Węgiel zdeklasował Aluron Zawiercie

2019-11-24, Autor: JP, źródło: JW

W rozegranym meczu 6. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel w znakomitym stylu pokonał Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0.

Pomarańczowi przystąpili do starcia z zawiercianami mocno naładowani pozytywną energią. Nasz zespół wręcz kipiał emocjami, a co najważniejsze grał jak natchniony. Kapitalnie funkcjonował system blok-obrona, a do tego mieliśmy zabójcze kontry. W ataku brylował Dawid Konarski, w obronie Julien Lyneel, zaś w bloku – Graham Vigrass. Wynik 6-1 w bloku najlepiej obrazuje to, co działo się na boisku w premierowej odsłonie. Efektem znakomitej gry naszego zespołu był wynik 25:15 w pierwszym secie.

Druga partia to była siatkarska uczta dla kibica. Twarde granie, wymiana ciosów z obu stron, znakomite akcje w obronie i ataku. Nasz zespół długo musiał gonić wynik (11:15, 13:16), ale kiedy ta sztuka mu się wreszcie udała, to nie pozostawił rywalom złudzeń (26:24). Klasą dla siebie w tym secie byli nasi środkowi: Jurij Gladyr oraz Vigrass.

Trzecia partia rozpoczęła się pod dyktando gości (4:7), ale nasz zespół przetrzymał napór rywali i znów powrócił do koncertowej gry. Cała nasza drużyna zaprezentowała się znakomicie, a zawiercianie byli zupełnie bezradni (18:12, 22:13). Niesieni fantastycznym dopingiem naszej publiczności Pomarańczowi wygrali trzeciego seta do 13 i całe spotkanie 3:0. To był majstersztyk!

MVP: Jurij Gladyr.

Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 (25:15, 26:24, 25:13)

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Gladyr, Vigrass, Fornal, Lyneel, Popiwczak (libero)

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Kania, Bociek, Penczev, Ferens, Masny, Czarnowski, Koga (libero) oraz Kania, Waliński, Dosanjh, Gawryszewski, Verhees, Malinowski, Andrzejewski (libero)