zamknij

Wiadomości

Jechał bez pasów, bo miał blisko do domu

65-letni jastrzębianin prowadził samochód bez pasów, gdyż jak twierdził miał blisko do domu. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu. Sprawa została skierowana do sądu.

Reklama

Podczas wczorajszej, nocnej służby, funkcjonariusze drogówki zatrzymali na ulicy Pszczyńskiej pojazd, którego kierowca jechał bez zapiętych pasów. Widząc sygnały nakazujące zatrzymanie samochodu, mężczyzna przełożył jedynie pas przez ramię, nie zapinając go.

W związku z popełnionym wykroczeniem, mundurowi, zgodnie z taryfikatorem, zaproponowali 65-latkowi mandat karny w wysokości 100 złotych. Mężczyzna odmówił jednak jego przyjęcia, twierdząc, że jest już blisko domu i nie musi jechać w zapiętych pasach.

 

Losy mieszkańca naszego miasta ostatecznie rozstrzygnie sąd, bowiem interwencja policjantów zakończyła się sporządzeniem wniosku o ukaranie.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~zulus 2013-10-31 13:12:25

    Co za idiotyczne wytłumaczenie, ludzie nie potrafią się przyznać nawet do drobnego błędu

    0 2
  • ~gestskoczka 2013-11-02 19:44:50

    Uważam, że zapinanie pasów w terenie zabudowanym, gdzie ograniczenie prędkości jest do 50 km na godzinę, to głupi pomysł. DURNE LEX, SED LEX. Unikam kolizji z policją, ale pasów po mieście nie zapinam. Od czasu wejścia obowiązku zapinania pasów, dwa razy policja stwierdziła u mnie nie zapięte pasy, nie filozofowałem, skończyło się na pouczeniu. Natomiast poza miastem i w mieście tam, gdzie dopuszczalna prędkość jest podwyższona, uważam za obowiązek zapinanie pasów nie tylko na przednich siedzeniach ale i na tylnych. Rozumiem konieczność zapinania pasów tam, gdzie prędkość dozwolona jest pow. 50 km na godz. Nawet gdyby nie było nakazu, optowałbym za takim nakazem. Mam nadzieję że ustawodawcy to zmienią.

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.