JKH GKS: Będzie 7. mecz o brąz

2012-03-18, Autor: Mateusz Matkowski
Nie udało się jastrzębianom postawić kropki nad "i" wygrać z Unią na własnym lodowisku. GKS przegrał 3:4 i o brązowym medalu zadecyduje siódme spotkanie.

Pierwsza tercja należała do jastrzębian. Już w 8. minucie pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił Richard Bordowski. Minutę później do bramki Zborowskiego trafił Tomasz Kulas podwyższając prowadzenie GKS-u. Później jednak gra podopiecznych Jiriego Reznara nie wyglądała tak dobrze i oświęcimianie doszli do głosu.

Już minutę pod wznowieniu gola dla gości strzelił Wojciech Wojtarowicz. Podobnie wyglądał początek trzeciej tercji. Kiedy jastrzębianie grali w podwójnym osłabieniu kolejną sytuację wykorzystał po raz kolejny Wojtarowicz. Idąc za ciosem Unia strzeliła kolejnego gola autorstwa Roberta Krajci.

Jastrzębie wyrównało za sprawą Tomasza Kulasa, który zbił krążek zagrywany przez Kamila Górnego. Niestety ostatnie słowo należało do gości. na 4 minuty przed końcem decydującą bramkę zdobył Radek Prochazka. O brązowym medalu będzie musiał zadecydować 7. mecz, który zostanie rozegrany w Oświęcimiu w poniedziałek (19.03).

JKH GKS Jastrzębie - Aksam Unia Oświęcim 3:4 (2:0, 0:1, 1:3)

1:0 - Bordowski - Labryga, Słodczyk (7:06, 5/4)
2:0 - Kulas - Lipina (8:18)
2:1 - Wojtarowicz - Prochazka (20:46)
2:2 - Wojtarowicz - Prochazka (41:35, 5/3)
2:3 - Krajczi - Rziha, Jaros (42:11, 5/4)
3:3 - Kulas - Górny, Lipina (45:13, 5/4)
3:4 - Prochazka - Wojtarowicz (55:49)

Składy:

JKH: Kosowski -  Iviczicz (2), Górny (2); Danieluk, Lipina, Kulas - Rompkowski, Bryk; Urbanowicz (2), Słodczyk, Bordowski (2) - Labryga, Pastryk; Marzec, Salamon, Drzewiecki oraz Strużyk.

Aksam Unia: Zborowski - Noworyta, Piekarski; Łopuski, Prochazka, Wojtarowicz - Połącarz (4), Urbańczyk; Stachura, S. Kowalówka, Modrzejewski - Gabryś, Kasperczyk (2); Rziha, Tabaczek, Krajczi (2) - Piotrowicz, Jakubik, Jaros oraz  Valusiak.

Sędziowali: Przemysław Kępa i Paweł Meszyński (jako główni) - Mariusz Smura, Sławomir Szachniewicz (jako liniowi).

Kary: 12 minut (w tym 4 minuty kary technicznej) - 8 minut.

Stan rywalizacji (do 4 zwycięstw): 3:3.

Widzów: ok. 1700.