JKH GKS: Bolesna porażka w Oświęcimiu

2012-02-08, Autor: Mateusz Matkowski
Z nie najlepszej strony pokazali się zawodnicy JKH GKS Jastrzębie w wyjazdowym meczu z Unią Oświęcim. Gospodarze bili lepszym zespołem i pewnie pokonali GKS 6:0.

Już po pierwszej tercji Unici prowadzili 3:0. Najpierw Miroslav Zatko wykorzystał przewagę jednego zawodnika, kiedy na ławce kar przebywał Szymon Marzec. Kolejne trafienie dorzucił Radek Prochazka grając w osłabieniu. Oświęcimianie wyszli z kontrą, a Czech mierzonym strzałem pod poprzeczkę pokonał Kosowskiego. To nie był najlepszy dzień bramkarza gości. W 17. minucie Marcin Jaros oddał z pozoru niegroźny strzał w kierunku bramki JKH ale zaskoczony Kosowski przepuścił krążek pod ręką. To była ostatnia interwencja Kosy w tym meczu. Po stracie 3. gola na tafli pojawił się Michał Elżbieciak.

W drugiej tercji gra GKS-u wyglądała nieco lepiej. jednak to gospodarze nadal strzelali bramki. Mariusz Jakubik wykorzystał podanie Tomasza Połącarza i na tablicy widniał wynik 4:0. Gospodarze dorzucili jeszcze dwa trafienia w trzeciej tercji autorstwa Roberta KrajciMarcina Jarosa. GKS zagrał słabe spotkanie, a swojego niezadowolenia nie krył trener gości Jiri Reznar.

-Co mogę powiedzieć po takim meczu? Chyba tylko to, że na lodzie grała jedna drużyna. Niestety była nią Unia. A my? Daliśmy sobie szybko strzelić bramkę, a później graliśmy bardzo asekuracyjnie i nie oddawaliśmy żadnych groźnych strzałów. Żeby walczyć z Unią jak równy z równym zabrakło nam hokejowych "jaj" -komentował niezadowolony trener GKS-u.

Jednym z bohaterów meczu został bramkarz Unii, Przemysław Witek. Dzięki dobrym obronom zachował czyste konto po raz pierwszy w tym sezonie.

Aksam Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

1:0 - Zatko - Rziha, Krajczi (3:26, 5/4)
2:0 - Prochazka - Łopuski (7:39, 4/5)
3:0 - Jaros - Jakubik, Połącarz (16:41)
4:0 - Jakubik - Połącarz, Wojtarowicz (33:54)
5:0 - Krajczi - Gabryś, Zatko (45:47, 5/4)
6:0 - Jaros - Jakubik (59:49)

Aksam Unia: Witek - Noworyta, Piekarski; Valusiak (2), Prochazka, Łopuski - Gabryś, Połącarz; Jaros, Jakubik, Wojtarowicz (2) - Urbańczyk, Zatko; Rziha, Tabaczek (4), Krajczi oraz Stachura i Modrzejewski.

JKH GKS: Kosowski (od 16:42 Elżbieciak) - Labryga (2), Bryk; Danieluk, Lipina, Bordowski - Górny, Iviczicz; Urbanowicz, Drzewiecki, Marzec (2) - Rompkowski, Dąbkowski; Kulas, Kąkol, Kogut oraz Pastryk i Strużyk.

Sędziowali: Maciej Pachucki - Leszek Kubiszewski, Mariusz Smura.

Kary: 8-6 (w tym 2 minuty kary technicznej)

Widzów: ok. 1200.