JKH GKS: cierpki przedsmak pucharu

2020-10-19, Autor: mk, źródło: JKH

GKS Tychy udanie zrewanżował się JKH GKS Jastrzębie za porażkę z początku sezonu i w niedzielny wieczór pokonał nasz zespół na opustoszałym Jastorze 1:0 (1:0, 0:0, 0:0).

W pierwszą tercję lepiej weszli gospodarze, którzy za sprawą strzałów z bliska kolejno Kamila WałęgiDominika Jarosza mogli prowadzić już 2:0, ale "Murarz" był na posterunku. Goście szybko otrząsnęli się z przewagi jastrzębian, co udokumentowali otwarciem wyniku we wspomnianej 12. minucie. Zadecydowała tu jednak nie gra drużynowa, a błysk Mroczkowskiego, który indywidualnym najazdem z lewej strony zdołał zaskoczyć Patrika Nechvatala. Kolejne minuty upływały bez większych emocji i dopiero na finiszu tercji temperaturę podniósł strzał Filipa Komorskiego, który pocelował w poprzeczkę.

W drugiej odsłonie jastrzębianie kontynuowali bicie głową w Mur(raya), ale niestety nasza skuteczność w ofensywie wciąż pozostawiała sporo do życzenia, w efekcie czego do tyskiej bramki wpadł tylko... Dominik Paś. Najlepszą okazję do wyrównania miał w 37. minucie w trakcie gry w pięciu na czterech Marek Hovorka, ale Murray instynktownie wybronił także i jego strzał oddany z odległości metra.

Na początku trzeciej tercji jastrzębianie nie tylko mogli, ale wręcz powinni byli wreszcie "napocząć" mistrzów Polski. Podczas kolejnej gry w przewadze nasi hokeiści mieli dwie wyborne sytuacje do zdobycia gola, jednak Dominikowi Pasiowi (poprzeczka) i Romanowi Racowi (pusta bramka z ostrego kąta!) zabrakło nieco szczęścia, które tego dnia było po stronie tyszan. Z kapitalnie dysponowanym Murray'em w bramce goście dowieźli wynik do końca zawodów, choć trzeba przyznać, że ostatnia minuta musiała kosztować ich sporo nerwów.

18 października 2020, Jastrzębie-Zdrój, 17:00
JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
0:1 Mroczkowski (Pociecha, Cichy) 11:12

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Klimiczek, Kostek, Phillips, Hovorka, Urbanowicz - Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik - Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys - Matusik, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Strzały: 36 - 28 / Kary: 4 min - 8 min
Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Michał Baca (główni) oraz Rafał Noworyta, Grzegorz Cudek (liniowi).