JKH GKS: Fatalny początek sezonu

2012-09-07, Autor: Mateusz Matkowski
Fatalnie zainaugurowali hokeiści JKH GKS Jastrzębie sezon 2012/2013. Po słabym meczu przegrali na Jastorze 1:5 z GKS-em Tychy.

Mecz zaczął się od kary dla Petra Lipiny za zahaczanie. Tyszanie nie wykorzystali przewagi, a od drugiej minuty to jastrzębie grało z jednym zawodnikiem więcej na tafli. Pierwszą okazję do strzelenia gola miał Richard Bordowski, ale nie zdołał zaskoczyć Arkadiusza Sobeckiego. Swoją szanse wykorzystali natomiast goście. Podanie wszerz lodowiska Da Costy wykorzystał Mikołaj Łopuski, nie dając większych szans na obronę Sopce. Tychy stwarzały więcej sytuacji, lecz golkiper JKH nie dał się już więcej pokonać w tej tercji. W ostatniej minucie świetna sytuacje zmarnował Mirosław Zatko nie strzelając z najbliższej odległości.

W drugiej tercji jastrzębianie próbowali szybko odrobić straty, lecz to znów tyszanie znaleźli drogę do bramki Sopki. Bagiński dołożył kij po podaniu Kotlorza, a guma przeleciała pod parkanem bramkarza. JKH nie potrafiło wykorzystać przewagi dwóch graczy. Świetnie w bramce spisywał się Sobecki, który był najlepszym zawodnikiem na lodzie.

Gospodarze od pierwszych minut próbowali zdobyć choć jednego gola, ale to Tychy trafiały do bramki Ramona Sopki. W 43. minucie zamieszanie podbramkowe wykorzystał Mikołaj Łopuski, a dwie minuty później kolejne trefienie dołożył Grzegorz Pasiut. Jastrzębie stać było jedynie na trafienie Mateusza Danieluka. Wychowanek JKH nie dał szans golkiperowi Tychów strzelając miedzy słupkiem a parkanem. Goście nie odpuścili i udało im się strzelić piątego gola. Podanie Simicka wykorzystał Woźnica i pierwsza porażka JKH GKS na Jastorze stała się faktem.

> Zdjęcia z meczu autorstwa Dominika Gajdy

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
0:1 (7:12) Łopuski - Da Costa
0:2 (30:43) Bagiński - Kotlorz - Dutka
0:3 (42:48) Łopuski - Da Costa - Pasiut
0:4 (47:36) Pasiut - Csorich - Da Costa 5/3
1:4 (49:58) Danieluk - Lipina - Kral
1:5 (57:29) Woźnica - Simicek - Bagiński 5/4
JKH GKS Jastrzębie: Sopko - Zatko, Górny, Lipina, Kral, Danieluk - Labryga, Mateusz Rompkowski, Bordowski, Prochazka, Urbanowicz - Bryk, Dąbkowski, Kulas, Maciej Rompkowski, Salamon oraz Kąkol.
GKS Tychy: Sobecki - Dutka, Kotlorz, Woźnca, Simicek, Bagiński - Sokół, Majkowski, Baranyk, Parzyszek, Leskovjansky - Csorich, Wanacki, Łopuski, Pasiut, Da Costa oraz Przygodzki, Galant, Witecki.

Kary: JKH - 28 minut (w tym 10 minut dla Richarda Bordowskiego), Tychy - 18 minut.
Sędziowali: Przemysław Kępa - Wojciech, Kolusz, Robert Długi.
Widzów: 1200.