JKH GKS: Jastrzębie o krok od medalu

2012-03-14, Autor: Mateusz Matkowski
Po raz kolejny hokeiści JKH GKS pokonali na wyjeździe Unię Oświęcim i potrzebują już tylko jednej wygranej do historycznego brązowego medalu. GKS wygrał po dogrywce, a złotego gola strzelił Richard Bordowski.

Dziś zawodnicy JKH GKS zrewanżowali się Unitom za wczorajszą porażkę i z Oświęcimia przywożą cenne zwycięstwo. O tym kto wygra środowy mecz musiała zadecydować dogrywka. W niej lepsi okazali się goście wykorzystując karę nałożoną na Marcina Jarosa. Krążek do bramki wpakował Richard Bordowski przybliżając jastrzębian do historycznego sukcesu.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. W ósmej minucie indywidualną akcję Roberta Krajciego wykorzystał Lukas Riha, który nie dał większych szans bramkarzowi na obronę. GKS odpowiedział trafieniem Mateusza Danieluka. Gumę zza bramki zagrywał Szymon Marzec, a Mateusz jedynie dopełnił formalności. Idąc za ciosem goście strzelili kolejnego gola. Mateusz Strużyk dostał idealne podanie od Marcina Słodczyka i mocnym strzałem pokonał Zborowskiego po raz drugi.

W drugiej tercji kibice zgromadzeni na oświęcimskim lodowisku zobaczyli tylko jedno trafienie. W 34. minucie gola wyrównującego strzelił Miroslav Zatko. Tuż po tym jak wyjechał z boksu kar otrzymał dobre podanie od obrońców i pokonał Kosowskiego. To byłą ostatnia bramka w regulaminowym czasie gry. O wyniku meczu zadecydowała dogrywka w której lepsi okazali się jastrzębianie i to oni są bliżej zakończenia rywalizacji o brązowy medal.

Kolejne i być może ostatnie spotkanie odbędzie się w Jastrzębiu. W sobotę o godzinie 18 na lodowisku Jastor zawodnicy GKS-u staną przed szansą zdobycia historycznego medali dla jastrzębskiego hokeja. Wszystkich serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 2:3d (1:2, 1:0, 0:0, 0:1d)
1:0 - Lukaš Říha (Robert Krajci, Szymon Urbańczyk) 8'
1:1 - Mateusz Danieluk (Szymon Marzec ) 13'
1:2 - Mateusz Strużyk (Marcin Słodczyk) 16'
2:2 - Miroslav Zatko (Robert Krajci, Jerzy Gabryś ) 34'
2:3 - Richard Bordowski (Petr Lipina, Martin Ivicic) 63' 4/3

Unia Oświęcim: Zborowski - Urbańczyk, Zatko, Riha, Tabaczek, Krajci - Piekarski, Noworyta, Łopuski, Prochazka, Stachura - Gabryś, Połącarz, Wojtarowicz, S. Kowalówka - Piotrowicz, Jakubik, Jaros oraz Kasperczyk, Valusiak.

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski -  Ivicic, Górny. Danieluk, Lipina, Bordowski - Rompkowski, Bryk, Strużyk, Słodczyk, Drzewiecki - Labryga, Pastryk, Kulas, Salamon, Marzec - Szczurek, Kąkol, Kogut.

Sędziowali: Maciej Pachucki, Jacek Rokicki (sędziowie główni) - Grzegorz Klich, Marek Wieruszewski (liniowi).

Kary: Unia - 12 minut, JKH - 12 minut.

Widzów:
1700.

Stan rywalizacji (do 4 zwycięstw): 3:2 dla JKH GKS Jastrzębie.

W rywalizacji o złoty medal PLH górą byli hokeiści Ciarko Sanok pokonując w ostatnim meczu Cracovię 5:1, a w całej rywalizacji 4:1.