JKH GKS Jastrzębie: ostatnia sekunda meczu zaważyła na wyniku

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozegrali fantastyczny mecz z Polonią Bytom. W ostatniej sekundzie spotkania zdobyli wyrównującego gola, po czym w rzutach karnych pokonali niebiesko-czerwonych. Zwycięski najazd zapisał na swoim koncie Tomasz Kominek.

Wczoraj, 20 stycznia drużyna JKH GKS Jastrzębie zmierzyła się w 35. kolejce hokejowej Ekstraligi z zespołem TMH Tempish Polonia Bytom. Mocno eksperymentalne zestawienie jastrzębskiej ekipy sprawiło, że po niespełna pół godziny gry Polonia prowadziła już 3:0. Jeszcze w premierowej odsłonie wracającego po chorobie Davida Zabolotnego pokonali Tomasz Kozłowski i dobrze znany w Jastrzębiu, Richard Bordowski.

Kiedy w 29. minucie na 3:0 podwyższył Matej Cunik wszyscy spisali nasz zespół na straty. Jednak młoda drużyna Roberta Kalabera spłatała trzem setkom bytomskich kibiców nie lada psikusa. Dwie minuty przed końcem drugiej odsłony sygnał do ataku dał Kamil Kącki otwierając wynik po stronie JKH.

W ostatnich minutach decydującej odsłony JKH znowu zaatakowało. W 57. minucie Kamil Świerski zniwelował straty do zaledwie jednej bramki, a dosłownie rzutem na taśmę wyrównał wracający po dwóch miesiącach pauzy - Jan Latal. Czech pokonał Ondreja Raszkę na sekundę przed końcem regulaminowych 60 minut gry i zafundował gospodarzom dogrywkę.

Przez pięć minut żaden z golkiperów nie dał się zaskoczyć i o wszystkim musiały zdecydować rzuty karne. W naszej drużynie skuteczny w tym elemencie był jedynie Tomasz Kominek, co przy trzech udanych interwencjach Davida Zabolotnego dało zwycięstwo hokeistom JKH GKS Jastrzębie.

Skazywani na porażkę podopieczni Roberta Kalabera wygrali więc cały mecz 3:4. W niedzielę, 22 stycznia o godz. 17.00 hokeiści JKH znów zagrają na wyjeździe. Tym razem z Orlikiem Opole. Na Jastor ekipa znad czeskiej granicy wróci 27 stycznia. Wtedy podejmie GKS Tychy.

TMH Tempish Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie 3:4 k. (2:0, 1:1, 0:2, 0:0, 0:1)

1:0 - 09:46 - Tomasz Kozłowski - Marcin Frączek, Maksim Kartoszkin
2:0 - 18:09 - Richard Bordowski
3:0 - 28:52 - Matej Cunik - Martin Vozdecky, Roman Malinik (5/4)
3:1 - 38:05 - Kamil Kącki - Krzysztof Bryk, Patryk Pelaczyk
3:2 - 56:22 - Kamil Świerski - Tomasz Kominek, Jan Latal
3:3 - 59:59 - Jan Latal - Tobiasz Bigos, Tomasz Kominek
3:4 - 65:00 - Tomasz Kominek (decydujący rzut karny)

TMH Tempish Polonia Bytom: Raszka (Landsman) - Cunik, Działo, Bordowski, Malinik, Vozdecky - Augstkalns, Dikis, Kozłowski, Kartoszkin, Biezais - Wanacki, Pastryk, Salamon, Słodczyk, Danieluk - Stępień, Kłaczyński, Krzemień, Frączek, Wąsiński.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Nowak) - Gimiński, Matusik, Laszkiewicz, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka - Latal, Balcerek, Paś, Pelaczyk, Kominek - Bigos, Jarosz, Wróbel, Bryk, Bichta - Kącki, Świerski.

Kary: 10:22
Strzały: 44:31
Widzów: 300

Sędziowali: Michał Baca (sędzia główny) oraz Mariusz Smura, Rafał Noworyta (liniowi).

Trenerzy: Tomasz Demkowicz (TMH Tempish Polonia Bytom) - Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie).