JKH GKS Jastrzębie: pewne zwycięstwo z beniaminkiem

2011-09-19, Autor: Mateusz Matkowski

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Czwarty zespół PLH pewnie pokonał beniaminka z Torunia 6:1.

Od początku spotkania wiadomo było kto jest faworytem niedzielnego meczu. Już w trzeciej minucie przed szansą strzelenia pierwszej bramki stanął Richard Kral ale krążek po jego strzale trafił tylko w poprzeczkę. Na kolejną sytuację nie musieliśmy długo czekać. Kral podał do Lipiny, ten do Danieluka i jastrzębska publiczność mogła cieszyć się z pierwszej bramki na Jastorze w nowym sezonie. Kilka minut później prowadzenie zwiększył Maciej Urbanowicz pięknym strzałem pod poprzeczkę. Najdogodniejszą sytuację do strzelenia gola dla gości zmarnował Miłosz Lidtke. W sytuacji sam na sam nie poradził sobie z dobrze broniącym Kosowskim.

Drugą tercję GKS zaczął od mocnego uderzenia. Minutę po gwizdku krążek pod parkanami Plaskiewicza umieścił Bordowski. To nie był najlepszy mecz toruńskiego bramkarza, co pokazała sytuacja z 25. minuty. Trio Danieluk, Kral, Lipina położyli Plaszkiewicza i kolejna bramka była tylko formalnością. Po tych golach goście nieco się obudzili. Najpierw świetnej sytuacji 2 na 1 nie wykorzystali Minge z Janowskim, lecz chwilę później Połącarz wykorzystał przewagę i na tablicy widniał wynik 4:1. Na 6 sekund przed syreną kończącą pięknego gola strzelił Kral. Minął wysuniętego bramkarza i mimo tego, że był faulowany strzelił bramkę leżąc już na lodzie.

Podobnie jak drugą odsłonę gospodarze zaczęli trzecią. Urbanowicz wykorzystał przewagę jednego zawodnika i pewnie strzelił przy słupku. W końcówce mecz zaczął się zaostrzać. Zawodnicy łapali kary, a nerwowa atmosfera najbardziej udzieliła się najbardziej Lipinie który dostał karę meczu za kopnięcie przeciwnika. Ostatnią szansę w meczu miał Szymon Marzec ale nie zdołał zmienić wyniku spotkania.

Kolejne spotkanie na Jastorze już we wtorek. Przeciwniekiem Jastrzębia będzie Aksam Unia Oświęcim.

JKH GKS Jastrzębie - Nesta Toruń 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
6:1 - Maciej Urbanowicz (Marcin Słodczyk, Mateusz Rompkowski) 42' 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (M. Elżbieciak - nie zagrał) - Ivicic, Górny, Lipina, Kral, Danieluk - Dąbkowski, Rompkowski, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski - Labryga, Bryk, Kulas, Kogut, Drzewiecki - Pastryk, Owczarek, Marzec, Salamon, Strużyk.

Nesta Toruń: Plaskiewicz (Witkowski - nie zagrał) - Bluks, Gaisins, Bomastek, Kuchnicki, Marmurowicz - Smeja, Maj, Jankowski, Dzięgiel, Ziółkowski - Koseda, Lidtke, Połącarz, K. Kalinowski, Minge - Porębski, M. Kalinowski, Pieniak.

Kary: JKH - 35 minut (w tym kara meczu dla Petra Lipiny), Nesta - 40 minut (w tym po 10 minut dla Jacka Dziegiela i Wojciecha Jankowskiego za niesportowe zachowanie).

Sędziowali: Maciej Pachucki - Mariusz Pilarski, Grzegorz Cudek.

Widzów: 1000.