JKH GKS Jastrzębie zaczyna sezon od porażki

- Nie możemy się już doczekać sezonu - mówił przed inauguracją szkoleniowiec JKH GKS Jastrzębie, Róbert Kaláber. Nie spodziewał się jednak, że jego zespół ulegnie w pierwszym meczu na własnym lodowisku. Kibicom przypomniał się też były zawodnik JKH.

W meczu inaugurującym zmagania w tym sezonie, JKH zmierzyło się z MMKS Podhale Nowy Targ. Goście wygrali 2:1 i od początku meczu pokazywali, że przyjechali tutaj z jasno wyznaczonym celem.

JKH zaczęło koszmarnie. Już w 3. minucie krążek do bramki jastrzębian wpakował ten, który jeszcze w minionych rozgrywkach był tutaj gospodarzem - Damian Kapica. Chwilę potem jastrzębianie bronili się w trójkę - kary otrzymali Radosław NalewajkaMateusz Rompkowski. Te sytuację udało sie jeszcze przetrwać, ale w 8. minucie Patryk Wronka strzelił drugiego gola dla gości i na tablicy świetlnej było już 0:2.

Ciekawie było w drugiej tercji. JKH przejęło inicjatywę. Efektem był gol Petra Polodny. Swoje szanse mieli też przyjezdni, ale tym razem obronną ręką z opresji wychodził Przemysław Odrobny.

Ostatnia tercja była już słaba w wykonaniu JKH. Nasz zespół nie potrafił stworzyć sobie dogodnych okazji na wyrównanie.

JKH GKS JASTRZĘBIE - MMKS PODHALE NOWY TARG 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

0:1 - 03:04 - Damian Kapica - Krystian Dziubiński, Martin Lučka

0:2 - 08:37 - Patryk Wronka - Filip Wielkiewicz, Sebastian Łabuz

1:2 - 37:07 - Petr Polodna - Roman Němeček, Leszek Laszkiewicz (5/4)

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Bryk, Protivný, Drzewiecki, Steber, Plichta - Aleksyuk, Górny, Kulas, R. Nalewajka, Bondariev - Kantor, Pastryk, Marzec, Ł. Nalewajka.

MMKS Podhale Nowy Targ: Raszka (Niesłuchowski) - Sulka, Lučka, Gruszka, Dziubiński, Damian Kapica - Mrugała, Łabuz, Wielkiewicz, Wronka, Michalski - Imrich, Kamil Kapica, Zarotyński, Bryniczka, Różański - Tomasik, Jaśkiewicz, Olchawski, Daniel Kapica, Kmiecik

Kary: 8 min - 12 min /

Strzały: 41:33 /