JKH GKS Jastrzębie zakończył rozgrywki w Ekstralidze

JKH GKS Jastrzębie zakończył rywalizację w hokejowej Ekstralidze na 6. miejscu. W fazie ćwierćfinałowej nasza drużyna uległa bardziej doświadczonemu zespołowi TatrySki Podhale Nowy Targ 1:4.

Wczoraj, 1 marca w Nowym Targu hokeiści JKH rozegrali piąty ćwierćfinał z drużyną TatrySki.

Głodni awansu gospodarze

Już na początku meczu gospodarze pokazali, że mają zamiar zwyciężyć i tym samym awansować do półfinału rozgrywek Polskiej Hokej Ligi. W 3. minucie Joni Haverinen dał prowadzenie ekipie z Podhala. Jeszcze w pierwszej tercji straty po stronie JKH mogły być większe, ale w 19. minucie Tomasza Fuczika uratował słupek.

Radość z remisu trwała krótko

Po przerwie przy krążku zdecydowanie częściej byli miejscowi, a podopieczni Roberta Kalabera szukali swoich szans w kontratakach. W 29. minucie, pomimo gry w osłabieniu, JKH dopiął swego, gdy podanie Tomasza Kominka wykorzystał Radosław Nalewajka. To wyraźnie podrażniło Szarotki, które w niespełna półtorej minuty odzyskały prowadzenie. Po wygranym buliku przez Bartłomieja Neupauera od razu huknął Filip Wielkiewicz i jastrzębianie znowu musieli odrabiać straty.

Pełna emocji decydująca tercja

Po trzech zmarnowanych grach w przewadze, jastrzębianie wrócili do meczu. W 51. minucie Tomasz Kulas zasłonił Marisa Juczersa i po uderzeniu Marka Charvata zmienił lot krążka kierując go do siatki Podhala. Na tablicy pojawił się remis 2:2. Gdy wszystko zmierzało w stronę dogrywki, Leszek Laszkiewicz podciął Macieja Sulkę, a ten po chwili został bohaterem drużyny z Nowego Targu. Sulka huknął w przewadze i było 3:2. Przyjezdni walczyli do końca. Z tafli zjechał nawet Tomasz Fuczik, ale dodatkowy napastnik nic nie wskórał i z awansu do półfinału cieszyli się gospodarze.

TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
1:0 - 02:09 - Joni Haverinen - Filip Wielkiewicz
1:1 - 28:21 - Radosław Nalewajka - Tomasz Kominek (4/5)
2:1 - 29:45 - Filip Wielkiewicz - Bartłomiej Neupauer
2:2 - 50:11 - Tomasz Kulas - Marek Charvat
3:2 - 57:38 - Maciej Sulka - Jarosław Różański, Kasper Bryniczka (5/4)

TatrySki Podhale Nowy Targ: Juczers (B. Kapica) - Jaśkiewicz, Haverinen, Jokila, Zapała, Iossafov - Tomasik, Radzinski, Hattunen, Bryniczka, Różański - Łabuz, Sulka, M. Michalski, Neupauer, Wielkiewicz - Wojdyła, K. Kapica, P. Michalski, Siuty, Svitac.

JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Zabolotny) - Lendak, Gimiński, Ł. Nalewajka, Laszkiewicz, Paś - Charvat, Latal, Kominek, Kulas, R. Nalewajka - Matusik, Kubesz, Jarosz, Wróbel, Pelaczyk – Michałowski.

Trenerzy: Marek Rączka (TatrySki Podhale Nowy Targ) - Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie).

Kary: 41:53
Strzały: 34:23
Widzów: 1 000
Sędziowali: Maciej Pachucki, Tomasz Radzik (główni) oraz Marcin Młynarski, Tomasz Przyborowski (liniowi).

Przegrywając w play-offach z drużyną z Podhala 1:4, mniej doświadczeni jastrzębianie zakończyli ekstraligowe rozgrywki na 6. miejscu. Biorąc pod uwagę fakt, że podopieczni Roberta Kalabera byli skazywani przed sezonem na zespół, który będzie walczyć o utrzymanie w lidze, to dobry wynik.

Skrót meczu:

Koniec rozgrywek z udziałem drużyny seniorów nie oznacza jednak końca emocji związanych z jastrzębskim hokejem. Już 21 marca na lodowisku Jastor startują Mistrzostwa Polski Juniorów, gdzie będziemy mogli zobaczyć kilku zawodników pierwszej drużyny.

Zadanie "Szkolenie i udział w rozgrywkach ekstraligi hokejowej seniorów JKH" zostało dofinansowane przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.