JKH GKS Jastrzębie: zwycięstwo i awans w tabeli

2011-09-21, Autor: Mateusz Matkowski

Swoje trzecie spotkanie z rzędu wygrali jastrzębscy hokeiści. Tym razem, po zaciętym meczu, pokonali Aksam Unie Oświęcim i awansowali na trzecie miejsce w tabeli PLH. Był to już trzeci mecz z Unią w tym sezonie. Wcześniej oba zespoły spotkały się w ramach Pucharu Polski. W obu spotkaniach górą byli gospodarze.

Od początku spotkania widać było, że żadna z drużyn tanio skóry nie sprzeda. Lepszy początek meczu mięli goście. Oświęcimianie wyszli z kontrą, a podanie Piotrowicza na bramkę zamienił Radek Procházka. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Nie minęła nawet minuta, a wychowanek JKH Tomasz Kulas doprowadził do remisu. Jastrzębie na tym nie poprzestało. W 16. minucie pięknym strzałem z "niebieskiej" Przemysława Witka pokonał Adrian Labryga. Trzeciego gola dla gospodarzy dołożył Bordowski po podaniach Koguta oraz Bryka.

Drugą tercję zdecydowanie lepiej zaczęli Unici. Tylko dzięki świetnej postawie Kamila Kosowskiego na tablicy widniał wynik 3:1. Tak było do 29. minuty. Martin Ivicic nie upilnował wychodzącego z ławki kar Roberta Krajci, a ten nie miał już problemów z umieszczeniem gumy w siatce. Goście do końca tercji próbowali wyrównać wynik meczu. Świetnej sytuacji sam na sam w końcówce nie wykorzystał Riha.

Przed trzecią tercją atmosfera w obu zespołach była bardzo nerwowa. Szansę na pierwszą bramkę w tej odsłonie miał Richard Kral. Czech dostał świetne podanie od swoich kolegów, lecz zamiast ruszyć na bramkę, strzelił wprost w bramkarza. Unia także nie potrafiła wykorzystać swoich szans. Nie pomogła im nawet podwójna przewaga oraz czas wzięty przez trenera Suchanka. Kropkę nad "i" postawił w 55. minucie, strzelając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, Richard Bordowski.

JKH GKS Jastrzębie - Aksam Unia Oświęcim 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
0:1 - Radek Prohazka (Damian Piotrowicz, Peter Tabacek) 11`
1:1 - Tomasz Kulas (Martin Ivicić) 12`
2:1 - Adrian Labryga 16` 5/4
3:1 - Richard Bordowski (Patryk Kogut, Mateusz Bryk) 18` 4/4
3:2 - Robert Krajci (Lukas Riha, Peter Tabacek) 29`
4:2 - Richard Bordowski (Mateusz Rompkowski) 56`

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (M. Elżbieciak - nie zagrał) - Ivicic, Górny, Kulas, Kral, Danieluk - Dąbkowski, Rompkowski, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski - Labryga, Bryk, Kąkol, Kogut, Drzewiecki - Marzec, Salamon, Strużyk.

Aksam Unia Oświęcim: Witek (K. Zborowski - nie zagrał) - Noworyta, Zatko, Riha, Tabacek, Krajci - Gabryś, Kłys, Piotrowicz, Prochazka, Łopuski - Połącarz, Piekarski, Jaros, Jakubik, Valusiak.