JKH GKS: Kolejna porażka w Krakowie

2012-02-13, Autor: Mateusz Matkowski
Po raz kolejny hokeiści JKH GKS Jastrzębie nie dali rady pokonać Cracovii. Tym razem jastrzębianie przegrali w Krakowie 3:5 mimo, że wygrywali już 3:1 po drugiej tercji.

W pierwszej tercji padła tylko jedna bramka autorstwa Nicka Sucharskiego. Kanadyjczyk polskiego pochodzenia wykorzystał zamieszanie pod bramką i otworzył wynik meczu. Druga tercja należała już do gości. Najpierw na ławkę kar powędrował Mateusz Danieluk, który odsiadywał karę nałożoną na zespół za nadmierną ilość graczy. Sytuacja z pozoru komfortowa dla Cracovii zadziałała na korzyść GKS-u.

Najpierw Maciej Urbanowicz przejął gumę, a potem na raty pokonał Radziszewskiego po raz pierwszy. Do podwyższenia goście potrzebowali zaledwie 23. sekund. Z kontrą ruszyli Petr Lipina i Richard Kral, a ten pierwszy wpakował krążek do bramki gospodarzy. Jastrzębianie poszli za ciosem i dołożyli jeszcze jednego gola. Tym razem grając w piątkę bramkarza Cracovii pokonał Filip Drzewiecki.

Niestety ostatnia odsłona meczu należała już do krakowian. Kamil Kosowski dwoił się i troił aby uratować swój zespół przed utratą bramki ale w końcu skapitulował. Festiwal strzelecki Cracovii rozpoczął Aron Chmielewski wykorzystując przewagę jednego zawodnika. Potem strzelali jeszcze Rutkowski oraz Martynowski co dało prowadzenie 4:3 dla gospodarzy. W końcówce trener Jiri Reznar ściągnął bramkarza ale nie pomogło to jastrzębianom, a wręcz zaszkodziło. Ostatnie trafienie do pustej bramki zaliczył Damian Słaboń ustalając wynik spotkania na 5:3.

Mimo porażki GKS potrzebuje zwycięstwa w ostatnim meczu z Zagłębiem aby awansować do półfinału. Wszystko za sprawą wygranej Unii Oświęcim w Tychach, która zapewniła sobie awans z 3. pozycji.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 5:3 (1:0, 0:3, 4:0)

1:0 - Nick Sucharski (Łukasz Rutkowski, Michał Piotrowski) 19’
1:1 - Maciej Urbanowicz 33’ 4/5
1:2 - Petr Lipina (Richard Kral) 33’ 4/5
1:3 - Filip Drzewiecki (Maciej Urbanowicz) 39’
2:3 - Aron Chmielewski 42’ 5/4
3:3 - Łukasz Rutkowski (Nick Sucharski, Michał Piotrowski) 55’
4:3 - Rafał Martynowski (Tuomas Immonen, Aron Chmielewski) 56’
5:3 - Damian Słaboń 60’ /pusta bramka/

Cracovia: Radziszewski (Raszka)- Wajda, Besch, Laszkiewicz, Słaboń, Sarnik- Immonen (2), Dulęba, Chmielewski, Dvorak, Martynowski-Kowalówka, Witowski, Piotrowski, Rutkowski, Sucharski- Kulik, Sznotala, Lenius, Biela, Kosidło.

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (Elżbieciak) - Labryga, Bryk, Danieluk (2), Lipina, Kral (2) - Rompkowski (2), Dąbkowski, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski (2) - Pastryk, Ivicic, Kulas, Kąkol, Drzewiecki - Górny, Szczurek, Kogut, Strużyk (2), Marzec.

Kary: Cracovia - 2 minuty, JKH - 10 minut.

Sędziowali: Zbigniew Wolas oraz Grzegorz Cudek - Mariusz Pilarski.