JKH GKS: Kolejny pogrom Zagłębia

2012-11-28, Autor: mm
Po raz kolejny bez większych problemów JKH GKS pokonał w tym sezonie Zagłębie Sosnowiec. Hokeiści uczcili tym samym 250. występ jastrzębskiego klubu w rozgrywkach polskiej ekstraklasy.

Pierwszą bramkę niespodziewanie strzelili goście. Łukasz Kulik strzelił z niebieskiej, a zasłonięty Sopko dał się zaskoczyć. Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna. Do bramki Eli trafił po raz pierwszy w tym sezonie Marcin Słodczyka, a chwilę później kolejną bramkę dołożył Kamil Górny. Trener gości zdecydował się na zmianę golkipera, ale Dzwonek także puścił dwie bramki w tej tercji.

Druga tercja była już bardziej zacięta. Zagłębie wspierane przez swoich fanów nie pozwalało na zbyt wiele jastrzębianom aż do 33. minuty. Wtedy nadszedł jeden z najgorszych momentów w karierze Tomasza Dzwonka. Bramkarz Sosnowca w 18 sekund puścił aż trzy gole co jest najprawdopodobniej najgorszym wynikiem w polskim hokeju. Odpowiednio strzelali Zatko, Kogut oraz Słodczyk i po drugiej tercji było już 7:1.

Hokeiści GKS-u ani myśleli odpuszczać i w ostatniej odsłonie wpakowali do bramki, już tym razem Elżbieciaka, kolejne 4 gole. Tej sztuki dokonali Danieluk, Bordowski, Salamon oraz Kogut. Dzięki tej wygranej GKS umocnił się na pozycji wicelidera i nad trzecimi Tychami ma już 6 punktów przewagi. Teraz podopiecznych Jiziego Reznara czeka przerwa związana z odwołaniem meczu w Toruniu. Kolejny mecz na Jastorze w niedzielę z liderem z Sanoka.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 11:1 (4:1, 3:0, 4:0)
11:1 (57:28) Kogut - Dąbkowski - Kulas
JKH GKS Jastrzębie: Sopko - Zatko (2), Górny, Kapica, Kral, Danieluk - Sulka, Bryk, Bordowski, Słodczyk (2), Urbanowicz (2)  - Dąbkowski, Mateusz Rompkowski, Kogut, Maciej Rompkowski (2), Kulas - Pastryk, Salamon, Kąkol.
Zagłębie Sosnowiec: Elżbieciak (od 8:47 do 33:21 Dzwonek) - Cychowski (4), Jaskólski (2), Sarnik, Voznik, Dołęga - Kulik, Duszak (2), M. Kozłowski, T. Kozłowski, Podsiadło - Działo (4), Kurz (4), Baca, Zachariasz, Twardy (4) - Szewczyk, Jarnułtowski.
Sędziowali: Przemysław Kępa - Rafał Gawron, Leszek Kubiszewski.
Kary: 8 min. - 20 min.
Strzały: 41:16.
Widzów: 1100.