JKH GKS: Pewne zwycięstwo i shot-out Kosy

2012-02-04, Autor: Mateusz Matkowski
Hokeiści JKH GKS Jastrzębie nie mieli większych problemów z pokonaniem gości z Nowego Targu. Wynik 7:0 mówi sam za siebie, a wygrana pozwoliła GKS-owi awansować na 3. pozycję w tabeli.

Jastrzębie od początku zdobyło przewagę raz po raz atakując bramkę Rajskiego. Pierwszą okazję miał Mateusz Bryk ale w tej sytuacji jeszcze dobrze zachował się bramkarz gości. Wynik meczu otworzył w piątej minucie Filip Drzewiecki. Kolejne trafienia zaliczyli Petr Lipina oraz Martin Ivicic. GKS miał wiele okazji do strzelenia większej ilości bramek, jednak na posterunku był Tomasz Rajski.

W drugiej tercji kibice zgromadzenie na Jastorze musieli długo czekać na  kolejne gole. GKS nie potrafił wykorzystać swoich sytuacji, a goście coraz śmielej atakowali bramkę Kosy. Kilka okazji do pokonania Kosowskiego miał Kelly Czuy ale żaden z ataków nowotarżan nie przyniósł skutku. Trafiali za to jastrzębianie, a konkretnie Bordowski i Lipina. Ten drugi strzelił gola w ostatniej sekundzie tercji objeżdżając bramkę Rajskiego i pakując gumę niemal do pustej siatki.

Kolejna odsłona rozpoczęła się od błyskawicznego gola Adriana Labrygi. Przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji co potwierdził Maciej Urbanowicz. Mimo gry w osłabieniu zdecydował się indywidualną akcję i  ustalił wynik meczu na 7:0.  To pierwszy shot-out Kosowskiego w tym sezonie.

JKH GKS Jastrzębie - MMKS Podhale Nowy Targ 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

1:0 - Filip Drzewiecki (Tomasz Kulas, Martin Ivicic) 5'
2:0 - Petr Lipina (Błażej Salamon, Mateusz Rompkowski) 10'
3:0 - Martin Ivicic (Tomasz Kulas, Arkadiusz Kąkol) 18'
4:0 - Richard Bordowski (Mateusz Bryk, Mateusz Danieluk) 39'
5:0 - Petr Lipina (Maciej Urbanowicz, Martin Ivicic) 40'
6:0 - Adrian Labryga (Petr Lipina, Maciej Urbanowicz) 41' 5/4
7:0 - Maciej Urbanowicz 45' 4/5

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (Elżbieciak) - Labryga, Bryk, Danieluk, Lipina, Bordowski - Górny, Ivičič, Urbanowicz, Drzewiecki, Marzec - Rompkowski, Dąbkowski, Kulas, Kąkol, Strużyk - Pastryk, Kogut, Salamon, Szczurek.

MMKS Podhale Nowy Targ: Rajski (Mrugała) - Kapica, Sulka, Czuy, Ziętara, Różański - Bryniczka, Łabuz, Kmiecik, Neupauer, Michalski - Dutka, Szumal, R. Mrugała, Bomba, WIelkiewicz - Landowski, Ćwikła, Puławski, Jastrzębski.

Kary: JKH - 8 minuty, Podhale - 12 minut.

Sędziowali: Zbigniew Wolas oraz Jacek Bernacki, Artur Hyliński.