JKH GKS: Pierwsze starcie dla jastrzębian

2012-03-08, Autor: Mateusz Matkowski
Hokeiści JKH GKS Jastrzębie wygrali pierwsze spotkanie o brązowy medal PLH. Pokonali w Oświęcimiu miejscową Unię 4:3 i w rywalizacji do 4. zwycięstw prowadzą 1:0.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 7. minucie wynik spotkania otworzył Robert Krajczi. Kolejne trafienie dołożył Radek Prohazka i oświęcimianie prowadzili już 2:0. Jednak GKS nie poddał się i bramkę do szatni zdobył Richard Kral, wykorzystując przewagę jednego zawodnika.

Druga tercja należała do jastrzębian. Odpowiednio w 26. i 30. minucie bramki dla GKS-u strzelali Maciej Urbanowicz oraz Mateusz Danieluk. W ostatniej odsłonie mieliśmy dużo walki. Najpierw do bramki Kosowskiego trafił Robert Krajczi ale chwilę później to goście cieszyli się z kolejnego gola. Z niebieskiej uderzał Kamil Górny, a Przemysław Witek nie zdołał wybronić strzału młodego obrońcy.

Teraz rywalizacja przenosi się do Jastrzębia gdzie odbędą się najbliższe dwa spotkania. Oba mecze rozpoczną się o godzinie 18 w dniach 9 oraz 10 marca. Na te mecze uczniowie SP nr 4 oraz ZS nr 13, wraz z opiekunem, wejdą za darmo.

Aksam Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)

3:4 - Kamil Górny (Maciej Urbanowicz, Martin Ivicic) 44'

Aksam Unia Oświęcim: Witek (Zborowski) - Gabryś, T. Połącarz, Jaros, S. Kowalówka, Wojtarowicz - Urbańczyk, Zatko, Rziha, Tabaczek, Krajczi - Noworyta, Piekarski, Łopuski, Prochazka, Stachura oraz Valusiak, Jakubik.

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (Elżbieciak) - Górny, Ivicic, Danieluk, Kral, Lipina - Rompkowski, Bryk, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski - Labryga, Pastryk, Kulas, Kąkol, Drzewiecki oraz Strużyk, Salamon, Marzec, Kogut.

Kary: Unia - 8 minut, JKH - 10 minut.

Sędziowali:
Przemysław Kępa, Jacek Rokicki (sędziowie główni) - Robert Długi, Wojciech Kolusz (liniowi).