JKH GKS: Sanok jedną nogą w finale

2012-02-22, Autor: Mateusz Matkowski
Dwa mecze, dwa zwycięstwa. To bilans drużyny Ciarko BPS w starciu z Jastrzębiem w play-off na Jastorze. Podopieczni Marka Ziętary prowadzą już 3:0 i jedną nogą są w finale Mistrzostw Polski.

Przed wtorkowym spotkanie apetyty kibiców z Jastrzębia były ogromne. Wielu zakładało dwa zwycięstwa, a na wyjazd do Sanoka mieli jechać w dobrych humorach. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna i to kibice przyjezdnych mogą być zadowoleni z gry swoich ulubieńców. Dwie wygrane Ciarko na Jastorze spowodowały, że sanoczanie już mogą myśleć o finale.

Wtorkowy mecz lepiej zaczęli gospodarze. Martin Ivicic mocnym strzałem pokonał Przemysława Odrobnego dając prowadzenie dla GKS-u. Goście szybko odpowiedzieli trafieniem Marcina Kolusza. Vozdecki podał do niepilnowanego napastnika Ciarko, a ten wpakował gumę do bramki pod parkanem Kosowskiego. Wynik remisowy utrzymywał się bardzo długo. Dopiero w 59. minucie padła kolejna bramka. Na nieszczęście dla gospodarzy do siatki znów trafił Marcin Kolusz. Martin Vozdecki uderzał na bramkę Kosowskiego, a krążek odbity od bramkarza trafił do Kolusza, który nie miał większych problemów ze strzeleniem swojego drugiego gola.

JKH GKS Jastrzębie - Ciarko PBS Bank Sanok 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

1:0 - Martin Ivicic (Petr Lipina, Richard Kral) 24' 5/4
1:1 - Marcin Kolusz (Martin Vozdecky, Paweł Dronia) 26' 5/4
1:2 - Marcin Kolusz (Martin Vozdecky, Pavel Mojzis) 59'

Porażka zdecydowanie pogorszyła sytuację gospodarzy, którzy musieli wygrać środową potyczkę aby realnie myśleć o powrocie do rywalizacji. Do meczu GKS przystępował, jednak bez podstawowego obrońcy, Bartosza Dąbkowskiego. Dzień wcześniej Bartosz nabawił się kontuzji po starciu z jednym z graczy Ciarko i najprawdopodobniej nie zagra także w Sanoku.

Na bramki w środowym meczu kibice musieli długo czekać. Wydawało się, że pierwszą z nich strzeli Josef Vitek ale po weryfikacji wideo sędzia nie uznał trafienia Czecha. Później między zawodnikami dochodziło do małych scysji. W drugiej tercji mieliśmy na tafli kilka pojedynków bokserskich. Żadna z drużyn nie chciała odpuścić co skutkowało wykluczeniami dla zawodników. Wynik meczu otworzył dopiero w 39. minucie Dariusz Gruszka. Mocnym strzałem w długi róg pokonał Kosę i przed trzecią tercją goście prowadzili jednym golem.

Zobacz galerię z meczu!

Gospodarze robili wszystko co w ich mocy aby doprowadzić do wyrównania. Tak się jednak nie stało i to goście dorzucili kolejne trafienie. Kropkę nad "i" postawił Marek Strzyżowski, a GKS mimo wycofania bramkarza w ostatnich minutach nie zdołał już odrobić strat. Ciarko prowadzi już 3:0 w rywalizacji do 4. wygranych i niewiele wskazuję na to, że jastrzębianie będą w stanie odwrócić losy tej rywalizacji.

JKH GKS Jastrzębie - Ciarko PBS Bank Sanok 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

0:1 - Dariusz Gruszka 38:20
0:2 - Marek Strzyżowski (Sławomir Krzak - Maciej Mermer) 51:04

Składy:

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (Elżbieciak) - Labryga, Pastryk, Danieluk, Kral, Lipina - Rompkowski, Bryk, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski - Górny, Ivicic, Kulas, Salamon, Drzewiecki - Kąkol, Kogut, Strużyk, Marzec.

Ciarko PBS Bank Sanok: Odrobny (Kachniarz) - Mojzis, Dronia, Vozdecky, Zapała, Kolusz - Kotaska, Rąpała, Gruszka, Dziubiński, Malasiński - Kubat, Gurican, Krzak, Vitek, Strzyżowski - Skrzypkowski, Bułanowski, Mermer, Milan, Biały.

Kary: JKH - 10 minut, Ciarko -14 minut.

Sędziowali: Grzegorz Dzięciołowski, Włodzimierz Marczuk (sędziowie główni) oraz Patryk Kasprzyk, Piotr Matlakiewicz (liniowi).

Widzów:
800.

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 3:0 dla Sanoka.

Najbliższy mecz zawodnicy zagrają w sobotę w Sanoku. Jeśli GKS chce odwrócić wynik rywalizacji musi wygrać zarówno sobotni mecz jak i ewentualną niedzielną potyczkę. W przeciwnym razie do finału awansują sanoczanie, a Jastrzębie zagra o brąz.