JKH GKS: Solidne lanie od Mistrza Polski

2012-12-03, Autor: mm
Fatalnie w niedzielny wieczór zaprezentowali się przed własną publicznością hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Po słabym spotkaniu ulegli sanoczanom aż 8:2.

Przed spotkaniem na szczycie, Kamilowi Kosowskiemu została wręczona nagroda "Złotego kija" dziennika Sport dla najlepszego zawodnika poprzedniego sezonu. Niestety nie podziałało to motywująco na golkipera JKH i w tym dniu spisywał się fatalnie puszczając aż 8 bramek.

Jedynie pierwsza tercja była w miarę emocjonująca. Jastrzębianie grali szybko krążkiem, a na drodze stawał im jedynie Odrobny. Mimo dominacji gospodarzy to goście strzelili jedynego w tej tercji gola. Do siatki trafił Wojtek Wolski, który występuje w Sanoku dzięki lockoutowi w NHL.

Druga odsłona to dominacja gości, którzy trafiali do bramki aż 6 razy, pozbawiając GKS szans na zwycięstwo. Honorową bramkę w tej tercji zdobył Richard Kral wykorzystują grę w przewadze. Końcówka spotkania była mało widowiskowa. Goście nie atakowali już tak często, a podłamanym hokeistom JKH brakowało już chęci i motywacji do strzelania bramek. Oba zespoły strzeliły solidarnie po jednej bramce i mecz zakończył się wynikiem 2:8.

JKH GKS Jastrzębie - Ciarko PBS Bank Sanok 2:8 (0:1, 1:6, 1:1)

0:1 (16:51) Wolski - Kubat
0:2 (21:34) Vitek - Vozdecky
0:3 (23:53) Vozdecky - Wolski - Bartos
0:4 (27:40) Mojzis - Dziubiński
0:5 (28:18) Radwański - Strzyżowski
0:6 (32:48) Dronia - Bartos
0:7 (33:07) Bartos - Vitek - Vozdecky