JKH GKS: trzymali w napięciu do samego końca

Hokeiści Jastrzębskiego Klubu Hokejowego wygrali wczoraj z Podhalem Nowy Targ, choć jeszcze na początku 43. minuty przegrywali 2:5.

Po trafieniach Artema Iossafova i Martina Kasperlika w 7. minucie jastrzębska drużyna prowadziła 2:1, ale do końca premierowej odsłony Podhale trafiło czterokrotnie.

"Szarotki" mogły się pochwalić udanymi kontrami, czego ukoronowaniem było trafienie Krystana Dziubińskiego, gdy jastrzębianie grali w przewadze. W drugiej tercji JKH GKS nie potrafił znaleźć sposobu na Przemysława Odrobnego, w związku z czym do trzeciej odsłony jastrzęska drużyna wchodziła z trzybramkową stratą.

W 43. minucie sytuacja się zmieniła. Po akcji Henricha Jabornika trzeciego gola dla JKH GKS strzelił Jesse Rohtla, natomiast w 52. minucie straty do jednej bramki zmniejszył Jakub Gimiński. Kluczowa okazała się ostatnia minuta meczu.

Najpierw na ławkę kar powędrował Samu Suominen, a chwilę potem trener Robert Kalaber zdecydował się na ściągnięcie z tafli Ondreja Raszki. Na 24 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry po zagraniu Artema Iossafova bramkę zdobył Kamil Wałęga.

Już na początku drugiej minuty doliczonego czasu gry zwycięskiego gola zdobył Jesse Rohtla.

• 5:6 Rohtla (Urbanowicz) 61:05 4/3

Podhale Nowy Targ: Odrobny – Suominen, Seed, Jenczík, Willick, Wielkiewicz – Mrugała, Kamienieu, Szvec, Dziubiński, Worwa – Wsół, Sulka, Franek, Neupauer, Siuty oraz Słowakiewicz, Nättinen, Pettersson.

JKH GKS Jastrzębie: Marek (od 11:39 Raszka) - Michałowski, Górny, Kasperlik, Jarosz, Urbanowicz - Jabornik, Kostek, Iossafov, Rohtla, Sawicki - Jass, Radzieńciak, Paś, Wałęga, Sołtys - Matusik, Gimiński, Ł. Nalewajka, Wróbel, R. Nalewajka.

Strzały: 33 - 35 / Kary: 24 - 8 / Widzów: 1 000.

Sędziowali: Mariusz Smura, Bartosz Kaczmarek (główni) oraz Mateusz Bucki, Marcin Młynarski (liniowi).

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0