JKH GKS: Twierdza Jastor padła po raz drugi

2011-11-19, Autor: Mateusz Matkowski
Już po raz drugi hokeiści JKH GKS Jastrzębie musieli uznać wyższość rywali na własnym lodowisku. Tym razem pogromcą jastrzębian byli zwodnicy Cracovii.

Mecz lepiej zaczęli goście. Już w czwartej minucie prowadzenie Cracovii dał Leszek Laszkiewicz. Jastrzębianie strzelili bramkę wyrównującą, lecz sędzia nie uznał gola gdyż został zdobyty po gwizdku. Drugą tercję także lepiej rozpoczęli krakowianie. Michał Piotrowski wykorzystał podanie Łukasza Rutkowskiego i podwyższył prowadzenie Mistrza Polski. Na odpowiedź kibice zgromadzeni na Jastorze nie musieli długo czekać. Niespełna minutę później kontaktową bramkę strzelił Błażej Salamon. Idąc za ciosem GKS strzelił jeszcze jednego gola w drugiej tercji, którego autorem był Richard Bordowski.

Ostatnia odsłona znów należała do zawodników Cracovii. W 46. minucie grę w przewadze wykorzystał Nicolas Besch, a dwie minuty później na 4:2 dla krakowian podwyższył Aron Chmielewski. Podopieczni Jiriego Reznara znów bardzo szybko odpowiedzieli gościom. Mateusz Rompkowski strzelił trzeciego gola dla gospodarzy, lecz było to za mało na Mistrza Polski. W samej końcówce Kamil Kosowski zjechał do boksu co wykorzystał Aron Chmielewski trafiając do pustej bramki na sekundę przed końcem meczu.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

0:1 - Leszek Laszkiewicz 4'
0:2 - Michał Piotrowski (Łukasz Rutkowski) 28'
1:2 - Błażej Salamon (Szymon Marzec, Mateusz Strużyk) 28'
2:2 - Richard Bordowski (Bartosz Dąbkowski, Maciej Urbanowicz) 32'
2:3 - Nicolas Besch 46' 5/4
2:4 - Aron Chmielewski (Nick Sucharski) 48'
3:4 - Mateusz Rompkowski (Bartosz Dąbkowski) 49' 5/4
3:5 - Aron Chmielewski (Nick Sucharski) 60' /Pusta Bramka/

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (Elżbieciak) - Ivicic, Górny, Lipina, Kral, Danieluk - Dąbkowski, Rompkowski, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski - Labryga, Bryk, Kulas, Drzewiecki, Kogut oraz Strużyk, Salamon, Marzec.

Comarch Cracovia: Radziszewski (Kulig) - Wajda, Besch, L. Laszkiewicz, Słaboń, Sarnik - Prokop, Immonen, Chmielewski, Dvorak, Sucharski - Wilczek, Kulik, Piotrowski, Rutkowski, Martynowski - Dulęba, Lenius, Kosidło, Horowski, Cieślicki.

Kary: JKH - 6 minut, Cracovia - 8 minut.

Sędziowali: Jacek Rokicki oraz Artu Hyliński, Jacek Bernacki.