JKH GKS: Tyski kompleks. Zero z przodu

2012-10-17, Autor: Mateusz Matkowski
Kolejny raz hokeiści JKH przegrali z GKS-em Tychy. Goście strzelili jastrzębianom 5 bramek, a nasi zawodnicy nie odpowiedzieli żadnym trafieniem.

Jastrzębianie od początku grali słabo. Napastnicy nie dawali sobie rady z obrońcami, a wszystkie strzały JKH pewnie bronił Witek. W 7. minucie padłą pierwsza bramka. Baranyk dostał idealne podanie od Kotlorza, a ten oddał gumę Galantowi, który pewnym strzałem pokonał Kosowskiego. Tyszanie poszli za ciosem i kiedy na ławce kar siedział Maciej Urbanowicz, swoją szansę wykorzystał Grzegorz Pasiut.

Jiri Reznar szybko poprosił o czas po straconej bramce, ale obraz gry gospodarzy nie zmienił się do końca tercji. Nie pomogła także rozmowa w przerwie między tercjami. Tyszanie zaczęli z przytupem i w 24. minucie krążek w siatce bez większych problemów umieści Michał Woźnica. Trener gospodarzy szybko zdecydował się na zmianę brakarza i w bramce pojawił się Ramon Sopko.

Zmiana bramkarza nie powstrzymała Adama Bagińskiego przed zdobyciem czwartej bramki i sytuacja JKH stała się dramatyczna. Zmiana połów nie zmieniła obrazu gry. To tyszanie stwarzali sobie więcej sytuacji i w 58. minucie gwóźdź do trumny Jastrzębia wbił Teddy da Costa mocnym strzałem z kilku metrów.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
0:1 (6:57) Galant - Baranyk - Kotlorz
0:2 (8:37) Pasiut - Csorich - Da Costa 5/4'
0:3 (23:10) Woźnica - Bagiński
0:4 (30:35) Bagiński - Csorich - Da Costa
0:5 (57:08) Da Costa - Sokół
JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (od 23:10 Sopko) - Górny, Zatko (2), Lipina, Kral, Danieluk - Pastryk, Dąbkowski, Urbanowicz (4), Prochazka, Bordowski - Labryga (2), Bryk, Kapica, Kulas, Maciej Rompkowski - Sulka, Mateusz Rompkowski, Kogut, Kąkol, Salamon.
GKS Tychy: Witek - Dutka, Jakes (4), Bagiński, Simicek, Woźnica - Wanacki (2), Csorich (2), Pasiut, Da Costa (2), Łopuski - Kotlorz, Sokół, Witecki, Galant (2), Baranyk (2).
Sędziowali: Jacek Rokicki - Rafał Gawron, Bartosz Kaczmarek.
Kary: 8 min. - 14 min.
Strzały: 42:27.
Widzów: 1000.