JKH GKS: Udany rewanż nad Cracovią

2012-10-27, Autor: Mateusz Matkowski
Bardzo dobre spotkanie rozegrali hokeiści JKH GKS. Na własnym lodowisku pokonali Cracovię 5:2 i zrównali się w tabeli punktami z GKS-em Tychy.

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęli jastrzębianie. Nie minęła minuta spotkania, a Radziszewskiego pewnie pokonał Petr Lipina. GKS nie odpuszczał i 4 minuty później było już 2:0. Kąkol podawał do Urbanowicza, który nie dał szans na obronę golkiperowi gości. Krakowianie odpowiedzieli trafieniem w 10. minucie autorstwa Arona Chmielewskiego.

Jastrzębie nie odpuściło i po chwili na tablicy widniał wynik 3:1. Strzelcem bramki został Miro Zatko, który swoim strzałem "zdjął pajęczynę" z brami Radziszewskiego. Goście nie poddali się i po 30. sekundach strzelili kontaktowego gola.

Druga tercja to popis gry JKH. Jastrzębianie raz po raz atakowali bramkę gości, ale trefić udało się dopiero w końcówce tercji. Najpierw zamieszanie pod bramką wykorzystał Richard Kral, a kilkanaście sekund później wynik meczu ustalił Richard Bordowski. Ostatnia odsłona nie przyniosła bramek i mecz zakończył się wynikiem 5:2.

Teraz hokeistów czeka przerwa związana z zgrupowaniem kadry narodowej. Najbliższy mecz jastrzębianie rozegrają 16.11 w Sosnowcu w ramach Pucharu Polski. Dwa dni później rewanż na Jastorze.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 5:2 (3:2, 2:0, 0:0)
Składy:
JKH GKS Jastrzębie: Kosowski - Górny (2), Zatko, Kapica, Kral, Danieluk - Pastryk, Dąbkowski, Bordowski (2), Prochazka, Lipina - Mateusz Rompkowski, Bryk, Kulas, Kąkol, Urbanowicz (2) oraz Sulka.
Comarch Cracovia: Radziszewski - Besch, Sznotala, D. Laszkiewicz, Słaboń, L. Laszkiewicz - Dudasz (2), Kłys (2), Chmielewski, Dvorzak, Valczak (12) - Noworyta, A. Kowalówka, Kostecki, S. Kowalówka (2), Piotrowski - Zieliński, Witowski, Ziętara, Rutkowski, Kmiecik.
Kary: 6 min. - 18 min. (w tym 10 minut dla Patrika Valczaka za niesportowe zachowanie).
Sędziowali: Sebastian Molenda - Artur Hyliński, Piotr Matlakiewicz.
Strzały: 39:29.
Widzów: 1100.