JKH GKS: Udany rewanż z Podhalem

2011-11-26, Autor: Mateusz Matkowski
Jastrzębscy hokeiści odnieśli pewne zwycięstwo w meczu z Podhalem Nowy Targ. Zwycięstwo 6:2 pozwoliło zbliżyć się w tabeli do GKS Tychy.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli piątkowe spotkanie. Już w 2. minucie wynik meczu otworzył, strzałem pod poprzeczkę, Patryk Kogut. Chwilę później jastrzębianie zwiększyli prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym krążek do bramki skierował Mateusz Danieluk. Wychowanek GKS-u dorzucił jeszcze jednego gola wykorzystując podanie Richarda Krala w 14. minucie. Odpowiedź Torunia była błyskawiczna. Dziesięć sekund później Kosa musiał wyciągać gumę z bramki po strzale Jarosława Różańskiego.

Druga tercja to tylko jedna bramka GKS-u autorstwa Adriana Labrygi. W końcowej odsłonie hokeiści byli bardziej skuteczni. Dwie minuty po rozpoczęciu prowadzenie podwyższył Richard Kral. Ten sam zawodnik zamknął licznik po stronie gospodarzy. W 54. minucie, po podaniu Danieluka, skierował krążek pod parkanem Niesłuchowskiego zdobywając szóstą bramkę dla zespołu. Nowotarżanie zdołali jeszcze odpowiedzieć jednym trafieniem. Po zamieszaniu pod bramką Kosowskiego przytomnie zachował się Kelly Czuy pokonując bramkarza GKS-u po raz drugi.

JKH GKS Jastrzębie - MMKS Podhale Nowy Targ 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)

1:0 - Patryk Kogut (Błażej Salamon, Mateusz Strużyk) 2`
2:0 - Mateusz Danieluk (Petr Lipina) 5`
3:0 - Mateusz Danieluk (Richard Kral, Martin Ivicić) 14`
3:1 - Jarosław Różański (Kelly Czuy) 14`
4:1 - Adrian Labryga (Richard Kral) 25`
5:1 - Richard Kral (Mateusz Danieluk) 42`
6:1 - Richard Kral (Mateusz Danieluk, Błażej Salamon) 54`
6:2 - Kelly Czuy (Rafał Dutka) 57`

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (Elżbieciak - nie zagrał) - Ivicić, Górny, Lipina, Kral, Danieluk - Dąbkowski, Rompkowski, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski - Labryga, Bryk, Strużyk, Salamon, Kogut - Pastryk, Kogut.

MMKS Podhale Nowy Targ: Niesłuchowski (Rajski - nie zagrał) - Dutka, Sulka, Czuy, Ziętara, Różański - Bryniczka, Cecuła, Kmiecik, Nepauer, Bomba - Szumal, Landowski, Wielkiewicz , Puławski, Tylka.

Kary: JKH - 8 minut, Podhale - 12 minut.

Sędziowali: Zbigniew Wolas oraz Grzegorz Klich, Marek Wieruszewski.