JKH GKS: Unia lepsza w Pucharze Polski

2011-12-29, Autor: Mateusz Matkowski
Nie udało się awansować hokeistom GKS-u do finału PP. Przegrali oni w półfinale z Aksam Unią Oświęcim 1:4.

Przed meczem trudno było wskazać faworyta. Szybko jednak zawodnicy Unii pokazali, że to im bardziej należy się zwycięstwo w tym pojedynku. W 4. minucie, kiedy na ławce kar siedział jeden z Unitów, Mariusz Jakubik wykorzystał błąd jastrzębian i strzałem w okno bramki Kosowskiego otworzył wynik spotkania. Oświęcimianie idąc za ciosem strzelili jeszcze dwie bramki w tej tercji. Najpierw Kose pokonał Mikołaj Łopuski, a chwilę później prowadzenie podwyższył Radek Prochazka.

W drugiej tercji Unia nie dominowała już tak jak w pierwszej. Jastrzębianie mieli wiele sytuacji strzeleckich, lecz wykorzystali tylko jedną. Kapitan GKS-u, Maciej Urbanowicz strzelił honorową i jedyną bramkę w tej tercji.

Kolejna odsłona także nie obfitowała w wiele bramek. Swoich okazji nie potrafiła wykorzystać żadna z drużyn. W końcówce trener Reznar zdecydował się ściągnąć bramkarza z tafli. To jednak nie pomogło JKH w strzeleniu kolejnej bramki. Wykorzystali to jednak Unici, strzelając do pustej bramki.

W drugim półfinale gospodarze z Sanoka pokonali Cracovię 3:1 i zagrają z Unią w finale.

JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)

0:1 - Mariusz Jakubik 4' 4/5
0:2 - Mikołaj Łopuski (Radek Prochazka) 14'
0:3 - Radek Prochazka (Lukas Riha) 19'
1:3 - Maciej Urbanowicz (Petr Lipina, Martin Ivicic) 34'
1:4 - Wojciech Wojtarowicz (Jerzy Gabryś) 60' /pusta bramka/

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (Elżbieciak - nie zagrał) - Dąbkowski, Rompkowski, Urbanowicz, Lipina, Bordowski - Labryga, Bryk, Danieluk, Kral, Kogut - Górny, Ivicic, Kulas, Drzewiecki, Strużyk - Pastryk, Salamon, Kąkol, Marzec.

Unia Oświęcim: Zborowski (Witek - nie zagrał) - Gabryś, Zatko, Krajci, Tabaczek, Valusiak - Noworyta, Piekarski, Riha, Prochazka, Łopuski - T. Połącarz, Kasperczyk, Wojtarowicz, Jakubik, Jaros - Urbańczyk, Stachura, S. Kowalówka, Modrzejewski.

Kary: JKH - 12 minut, Unia - 22 minuty (w tym 10 minut dla Roberta Krajci za niesportowe zachowanie).

Sędziowali: Przemysław Kępa, Maciej Pachucki oraz Tomasz Przyborowski, Mariusz Smura.

Widzów: 1500.

Najlepszy zawodnik JKH: Kamil Kosowski.

Najlepszy zawodnik Unii: Krzysztof Zborowski.