JKH GKS: Unia wyrównała stan rywalizacji

2012-03-14, Autor: gs

W czwartym spotkaniu o brązowy medal Polskiej Ligi Hokeja JKH GKS Jastrzębie przegrał na wyjeździe z Unią Oświęcim 2:5. Tym samym oświęcimianie wyrównanli stan rywalizacji.

Podopiecznym Jiriego Reznera nie udało się powtórzyć wyniku z pierwszego meczu w walce o brąz i wygrać w Oświęcimiu. Hokeiści Unii zagrali skutecznie i pewnie wygrali pięciokrotnie pokonując Kamila Kosowskiego. Kluczowa okazała się druga tercja, w której gospodarze wczorajszego spotkania wypracowali sobie dwubramkową przewagę.

- Mając dwubramkową zaliczkę gra się znacznie łatwiej - przyznał po meczu szkoleniowiec Unii Tomasz Piątek. Rzeczywiście - oświęcimianie w ostatniej tercji zagrali na większym luzie i dołożyli dwa kolejne gole nie dająć już jastrzębianom nadziei na korzystny wynik.Dziś spotkanie numer 5. Jego zwycięzca będzie już naprawdę blisko brązowego medlau Polskiej Ligi Hokeja.

Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

5:2 - Szymon Marzec (Mateusz Bryk, Petr Lipina) 59'

Unia Oświęcim: Zborowski - Urbańczyk, Zatko, Riha, Tabaczek, Krajci - Piekarski, Noworyta, Łopuski, Prochazka, Stachura - Gabryś, Połącarz, Wojtarowicz, S. Kowalówka - Piotrowicz, Jakubik, Jaros, Kasperczyk, Valusiak.

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski -  Ivicic, Górny. Kulas, Lipina, Bordowski - Rompkowski, Bryk, Urbanowicz, Słodczyk, Danieluk - Labryga, Pastryk, Salamon, Kąkol, Drzewiecki - Strużyk, Marzec, Kogut.

Kary: Unia - 29 minut (w tym 5 minut za natarcie oraz kara meczu za niesportowe zachowanie dla Tomasza Połącarza) - JKH - 20 minut (w tym 2 minuty kary technicznej)

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk i Maciej Pachucki (sędziowie główni) - Wojciech Moszczyński i Sławomir Szachniewicz (liniowi).

Widzów: 1200.