JKH GKS: Unia z medalem, Jastrzębie poza podium

2012-03-20, Autor: Mateusz Matkowski
O brązowym medalu PLH musiał zadecydować siódmy mecz. Ostatnie starcie wygrała Unia po dogrywce 3:2 i zdobyła brązowy medal.

W poniedziałkowym meczu pierwszą bramkę strzelili gospodarze. W 16. minucie Kosowskiego pokonał Petr Tabacek, który otrzymał doskonałe podanie od Lukasa Rihy. Unia grała konsekwentnie w obronie co skutkowało brakiem straconej bramki.

Ta padła w drugiej tercji. Adrian Labryga, w swoim stylu, mocnym strzałem pokonał Zborowskiego wyrównując wynik spotkania. Oświęcimianie znów wyszli na prowadzenie za sprawą Wojciecha Wojtarowicza. Napastnik Unii zaskoczył Kosowskiego, który wpuścił bramkę po odbiciu krążka od parkanów.

W trzeciej tercji jastrzębianie mieli dużo szczęścia. Kiedy na ławce kar przebywał Petr Lipina do bramki trafił Mateusz Danieluk. Dzięki trafieniu wychowanka JKH w Oświęcimiu znów mieliśmy dogrywkę.

Tym razem wykorzystali ją gospodarze. Już 40 sec. po wznowieniu Jerzy Gabryś popisał się mocnym uderzeniem nie dając szans na obronę bramkarzowi. Unia wygrała 3:2 i po raz drugi zdobyła brązowy medal w rywalizacji JKH GKS Jastrzębie. Był to także ostatni mecz w sezonie dla obu ekip. Początek kolejnego sezonu najprawdopodobniej dopiero we wrześniu.

Aksam Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 3:2d (1:0, 1:1, 0:1, 1:0d)

1:0 - Petr Tabacek (Lukas Riha, Patryk Noworyta) 16'
1:1 - Adrian Labryga (Szymon Marzec, Tomasz Pastryk) 23'
2:1 - Wojciech Wojtarowicz (Jerzy Gabryś) 37'
2:2 - Mateusz Danieluk (Tomasz Pastryk, Adrian Labryga) 49' 4/5
3:2 - Jerzy Gabryś (Miroslav Zatko, Petr Tabacek) 61'

Unia Oświęcim: Zborowski - Noworyta, Piekarski, Łopuski, Prochazka, Wojtarowicz - Połącarz, Gabryś, Jaros, S. Kowalówka - Urbańczyk, Zatko, Riha, Tabacek, Krajci - Valusiak, Jakubik, Modrzejewski.

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski -  Ivicic, Górny, Danieluk, Kral, Lipina - Rompkowski, Bryk, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski  - Labryga, Pastryk, Kulas, Kąkol, Drzewiecki -  Strużyk, Salamon, Kogut, Marzec.

Kary: Unia - 4 minuty, JKH - 10 minut.

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk, Maciej Pachucki (sędziowie główni) oraz Patryk Kasprzyk, Wojciech Moszczyński (liniowi).

Widzów: 2800 (w tym ok. 100 z Jastrzębia).

Stan rywalizacji (do 4 zwycięstw): 4:3 dla Unii.