JKH GKS w półfinale Pucharu Polski

2012-11-19, Autor: Mateusz Matkowski
Po drugiej wygranej z Zagłębiem Sosnowiec hokeiści JKH pewnie awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Pierwsze spotkanie po zabójczej trzeciej tercji wygrali jastrzębianie. W niedzielę hokeiści z Sosnowca przyjechali do Jastrzębia aby rozegrać spotkanie rewanżowe. Zaliczka z ostatniego meczu dawała duży komfort gospodarzom, którzy aby awansować nie mogli przegrać więcej niż czterema bramkami.

Ale o porażce nikt nie myślał i jako faworyt spotkania jastrzębianie zrobili sobie trening strzelecki przed wtorkowym meczem z Unią Oświęcim. Już po pierwszej tercji GKS prowadził 3:0, a stojący na bramce Ramon Sopko nie miał wielu okazji aby pokazać swoje umiejętności. W drugiej tercji gra nieco zwolniła, a jedynego gola zdobył mocnym strzałem Maciej Sulka.

Ostatnia odsłona meczu to już popis strzelecki gospodarzy. W przeciągu niecałych pięciu minut jastrzębianie strzelili 4 bramki dobijając ostatecznie graczy Zagłębia. Nie najlepiej spisywał się broniący bramki gości Michał Elżbieciak. Przy trafieniu Zatki tak fatalnie interweniował, że sam wrzucił gumę do siatki.

O tym z kim zagra GKS w półfinale zadecyduje losowanie. Turniej finałowy z udziałem czterech drużyn odbędzie się w Sanoku 28 i 29 grudnia. Do turnieju finałowego awansowały także drużyny z Tychów i Krakowa, a gospodarze z Sanoka automatycznie dostali się do turnieju dzięki wolnemu losowi.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 8:0 (3:0, 1:0, 4:0)
8:0 (53:23) Kapica 5/4
JKH GKS Jastrzębie: Sopko - Sulka, Mateusz Rompkowski, Kapica, Lipina, Danieluk - Zatko, Pastryk, Salamon, Prochazka, Kulas - Bryk, Dąbkowski, Bordowski, Słodczyk, Urbanowicz - R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Kąkol, Maciej Rompkowski, Kogut.
Zagłębie Sosnowiec: Elżbieciak - Kulik, Działo, Szewczyk, Voznik, Dołęga - Kurz, Duszak, M. Kozłowski, T. Kozłowski, Podsiadło - Cychowski, Jaskólski, Sarnik, Zachariasz, Twardy.
Kary: 24 min. (w tym 10 minut dla Macieja Urbanowicza za niesportowe zachowanie) - 12 min.
Sędziowali: Sebastian Kryś - Jacek Bernacki, Leszek Kubiszewski.
Strzały: 56:27.