JKH GKS w półfinale. Z kim zagra?

2014-03-04, Autor: mkor, źródło: JKH
Plan zrealizowany bez skrupułów. Jastrzębski Klub Hokejowy wygrał na wyjeździe z KTH 1928 Krynica 9:1 i tym samym awansował do 1/2 finału. To było trzecie, bezdyskusyjne zwycięstwo, naszych hokeistów w tym ćwierćfinałowym pojedynku. W półfinale na nasz zespół czeka już jedna z czołowych drużyn rundy zasadniczej.

Jeszcze do końca pierwszej tercji jastrzębianie prowadzili trzema golami. Na lodowisku w Krynicy do bramki gospodarzy trafili Radek Prochazka i dwa razy Leszek LaszkiewczDrugą tercję jastrzębianie wygrali 2:0, po trafianiach Grzegorza PasiutaSzymona Marca. W trzeciej, ostatniej odsłonie tego ćwierćfinału, jastrzębianie strzelili jeszcze cztery gole. Na listę strzelców wpisali się: Richard Bordowski, Leszek Laszkiewicz i dwukrotnie Damian Kapica. Na 5 minut przed końcem pojedynku, Filip Pesta uratował honor gospodarzy.

Zobacz zdjęcia z drugiego meczu ćwierćfinałowego pomiędzy JKH a KTH >>

W półfinale rywalem wicemistrzów Polski będzie zespół Ciarko PBS Bank KH Sanok. Drużyna z Sanoka, równiez w trzech meczach uporała się ze swoim ćwierćfinałowym przeciwnikiem - HC GKS Katowice. Ciarko wygrało 11:0, 13:2 i 6:0.