JKH GKS: Ważna wygrana z Tychami

2011-12-07, Autor: Mateusz Matkowski
Arcyważne spotkanie wygrali hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Po zaciętym spotkaniu pokonali GKS Tychy 3:2

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 9. minucie Adrian Labryga strzelił pierwszego gola w tym spotkaniu. Krążek odbił się od Tomasza Kozłowskiego i zmylił stojącego w słupkach Sobeckiego. Tyszanie odpowiedzieli strzelając bramkę wyrównującą grając w przewadze. Teddy Da Costa dopadł krążek zagrywany przez Witeckiego i wpakował gumę do bramki pod parkanami Kosowskiego. Oba zespoły miały wiele okazji grając z kontry, lecz na posterunku stali bramkarze.

Druga tercja to lekka przewaga gości. Jastrzębianie zaczęli łapać kary ale mimo gry w osłabieniu radzili sobie z atakami tyszan. Najlepszych okazji nie wykorzystali Da Costa oraz Danieluk. Obaj stawali sam na sam z golkiperami, jednak żadnemu nie udało się wyprowadzić swojego zespołu na prowadzenie.

W ostatniej tercji znów do głosu doszli podopieczni Jiriego Reznara. Szczególni aktywny był Filip Drzewiecki, który wrócił do gry po kontuzji jakiej nabawił się w meczu z Sosnowcem. To jednak nie on strzelił kolejną bramkę, a Adrian Labryga. Silnym strzałem umieścił krążek pod parkanami Sobeckiego. Chwilę później kolejne trafienie dorzucił Mateusz Danieluk. Objechał z krążkiem niemal całą tercję i strzałem przy słupku dał drużynie dwubramkowe prowadzenie. Goście zdołali odpowiedzieć jeszcze jednym trafieniem ale to było za mało aby doprowadzić do dogrywki.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 3:2 (1:1, 0:0, 2:1 )

1:0 - Adrian Labryga (Richard Bordowski, Maciej Urbanowicz) 9’

1:1 - Teddy Da Costa (Jakub Witecki, Adam Bagiński) 15’ 5/4

2:1 - Adrian Labryga (Richard Kral) 48’

3:1 - Mateusz Danieluk (Szymon Marzec, Richard Kral) 51’

3:2 - Tomas Jakes (Teddy Da Costa) 53’

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski - Ivicic, Górny, Lipina, Kral, Danieluk - Dąbkowski, Rompkowski, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski - Labryga, Bryk, Salamon, Drzewiecki, Kogut oraz Pastryk, Strużyk, Kąkol, Marzec.

GKS Tychy: Sobecki - Jakes, Csorich, Bagiński, T. Da Costa, Witecki - Majkowski, Kotlorz, M. Kozłowski, T. Kozłowski, Banachewicz - Ciura, Gwiżdż, Przygodzki, Galant, Sośnierz.