JKH GKS: Wygrana na 27 sekund przed końcem

2012-10-03, Autor: Mateusz Matkowski
Po zaciętym spotkaniu i dramatycznej końcówce hokeiści JKH GKS pokonali w Toruniu Nestę 3:2. Decydującego gola na 27 sekund przed końcem strzelił Radek Prochazka.

We wtorkowym spotkaniu lepiej od samego początku spisywali się goście i to oni prowadzili od 13. minuty po strzale Skrzypkowskiego. Jastrzębianie odpowiedzieli dopiero w drugiej tercji, a bramkę wyrównującą zdobył Damian Kapica.

Później do bramki powracającego do gry Kosowskiego trafił Bomastek, a GKS wyrównał w 48. minucie za sprawą Maćka Urbanowicza. Wiele wskazywało na to iż kibice zgromadzeni na Tor-Torze zobaczą dogrywkę. Tak się jednak nie stało. Na niespełna 30 sekund przed końcem zwycięskiego gola dla gości strzelił Radek Prochazka dzięki czemu GKS traci już tylko 4 punkty do prowadzącego Sanoka.

Nesta Karawela Toruń - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:0, 1:1,0:2)
1:0 Paweł Skrzypkowski - Jacek Dzięgiel '13, 5/4
1:1 Damian Kapica - Richard Kral '21
2:1 Przemysław Bomastek '26, 5/4
2:2 Maciej Urabanowicz '48
2:3 Radek Prochazka '60
Nesta Toruń: Plaskiewicz - Lang, Gula, Bomastek, K.Kalinowski, M.Kalinowski - Skrzypkowski Koseda, Dzięgiel, Borovansky, Minge - Porębski, Lidtke, Husak, Kuchnicki, Marmurowicz - Huzarski, Gimiński, Gościmiński, Pieniak
JKH GKS Jastrzębie: Kosowski - Górny, Zatko, Kapica, Kral, Danieluk - Mateusz Rompkowski, Dąbkowski, Urbanowicz, Prochazka, Maciej Rompkowski - Labryga, Bryk, Lipina, Kulas, Bordowski - Sulka, Kąkol, R. Nalewajka.
Sędziowali: Sebastian Molenda - Artur Hyliński, Marcin Polak.