JKH GKS: Z Sosnowca z tarczą i kontuzją

2011-11-21, Autor: Mateusz Matkowski
W dniu wczorajszym zakończyła się III runda zmagań w PLH. Hokeiści JKH GKS Jastrzębie przywieźli z Sosnowca trzy punkty wygrywając 5:3 z miejscowym Zagłębiem.

W pierwszej tercji meczu padła tylko jedna bramka autorstwa Szymona Marca, który z bliskiej odległości pokonał Bartłomieja Nowaka. Druga tercja to dominacja jastrzębian. W 30. minucie drugiego gola strzelił Petr Lipina, a zaledwie 24 sekundy później wynik podwyższył Filip Drzewiecki. Czwartego gola dorzucił Adrian Labryga wykorzystując podwójną przewagę.

Trzeciej tercji GKS nie może zaliczyć do udanych. Nie dość, że Zagłębie dzięki lepszej grze zdołało strzelić 3 bramki to Jastrzębie straciło jednego zawodnika. Po starciu Drzewieckiego z Banaszczakiem urazu prawego oka nabawił się Drzewiecki i karetką został odwieziony do szpitala. Jastrzębianie strzelili jeszcze jedną bramkę, a zdobył ją Mateusz Strużyk.

Zagłębie Sosnowiec S.A. – JKH GKS Jastrzębie 3:5 (0:1, 0:3, 3:1)

0:1 - Marzec – Strużyk - Salamon (6:55)
0:2 - Lipina – Kral – Danieluk (29:24)
0:3 - Drzewiecki – Kogut - Kąkol (29:48)
0:4 - Labryga – Ivicic - Danieluk (35:17 w podwójnej przewadze)
1:4 - Bernat - Kuc (42:59)
1:5 - Strużyk - Salamon - Marzec (45:08)
2:5 - Jaskólski - Podsiadło - Kurz (56:44 w podwójnej przewadze)
3:5 - Jaskólski - Zachariasz (59:27 w przewadze)

Zagłębie: Nowak - Kuc (4), Duszak, Bernat (4), Twardy (2), Kostecki - Działo (2), Cychowski, Ślusarczyk, Zdenek (2), Szewczyk - Banaszczak (25), Kurz, Golec, Zachariasz, Podsiadło - Kostromitin, Jaskólski, Kisiel, Białek, Baca.

JKH: Kosowski - Labryga (2), Bryk (6), Lipina, Kral (2), Danieluk - Dąbkowski (2), Rompkowski, Kulas, Słodczyk, Bordowski (2) - Ivicic (2), Górny, Marzec (4), Drzewiecki, Kogut - Pastryk, Strużyk, Salamon, Kąkol.

Kary: Zagłębie - 41 min. (w tym kara meczu dla Banaszczaka), JKH - 20 min.

Widzów: ok. 750

Drugą połowę sezonu zasadniczego jastrzębienie zainaugurują w Sanoku. We wtorek 22.11 zagrają z liderem PLH, drużyną Ciarko BPS Bank Sanok.