JKH gromi Naprzód Janów 14:0

2019-12-15, Autor: JP, źródło: JKH

Tak wysoko hokeiści JKH GKS Jastrzębie w tym sezonie nie wygrali. W piątkowy wieczór nasz zespół pokonał na Jastorze Naprzód Janów aż 14:0 (2:0, 4:0, 8:0), a dominacja podopiecznych Roberta Kalabera w żadnym momencie zawodów nie podlegała dyskusji. Połowę dorobku strzeleckiego gospodarzy zapisali na swoje konta Radosław Sawicki i Martin Kasperlik, a resztę - Patryk Matusik, Kamil Wróbel, Dominik Jarosz, Radosław Nalewajka, Tomasz Kulas i Henrich Jabornik.

Tylko w pierwszej odsłonie Naprzód dawał sobie radę z atakami jastrzębian, tracąc zaledwie dwa spośród czternastu goli. Rezultat otworzył w 6. minucie Kamil Wróbel, dobijając strzał z dystansu Macieja Urbanowicza. Jeszcze przed przerwą swojego piątkowego hattricka rozpoczął najazdem w swoim stylu Martin Kasperlik.

Kluczowe dla losów widowiska były minuty 28. i 30., gdy gospodarze w krótkim odstępie czasu trzykrotnie pokonali Dominika Krausa. Natomiast skalę dominacji JKH GKS uwidoczniła trzecia odsłona, w której nasz zespół trzymał inicjatywę nawet grając w osłabieniu. W 56. minucie jastrzębianie doszli do dwucyfrówki, gdy gumę w przewadze wepchnął do bramki Radosław Nalewajka. Ostatecznie skończyło się na efektownej czternastce, a ostatnie z trafień było dziełem Henricha Jabornika.

Po planowym zwycięstwie z Naprzodem Janów jastrzębianie mogą już szykować się do niedzielnego wyjazdu na trudny teren do Torunia. Natomiast na Jastorze widzimy się za tydzień na ostatnim domowym przedświątecznym starciu z Lotosem PKH Gdańsk.

13 grudnia 2019, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - Naprzód Janów 14:0 (2:0, 4:0, 8:0)
14:0 Jabornik (Sawicki, Iossafov) 59:53

JKH GKS Jastrzębie: Marek - Auvinen, Górny, Urbanowicz, Sawicki, Wróbel - Jabornik, Kostek, Kasperlik, Paś, Iossafov - Michałowski, Gimiński, Ł. Nalewajka, Jarosz, Matusik - Chorążyczewski, Radzieńciak, R. Nalewajka, Kulas, Pelaczyk.

Naprzód Janów: Kraus - Wąsiński, Kapłon, Citok, Adamus, Bodora - Stępień, Ksiondz, Rajski, Piper, Sarna - Krokosz, Rybak, Rybak, Pohl, Wróbel - Niedźwiedź.

Strzały: 53 - 13 / Kary: 8 - 12 / Widzów: 150.
Sędziowali: Sebastian Kryś, Marcin Polak (liniowi) oraz Wojciech Moszczyński, Sebastian Machel (liniowi).