JKH Jastrzębie wraca na pozycję lidera

2019-10-19, Autor: JKH

JKH GKS Jastrzębie odniósł w piątkowy wieczór zwycięstwo nad Re-Plast Unią Oświęcim - to dziewiąta wygrana w tym sezonie.

Ekipa z Leśnej przywiezie dwa cenne punkty z obiektu Unii Oświęcim za sprawą decydującej akcji w drugiej minucie dogrywki, której bohaterami byli: zdobywca gola Dominik Paś oraz fantastycznie asystujący młodszemu koledze Maciej Urbanowicz. Za sprawą triumfu w Oświęcimiu podopieczni Roberta Kalabera wrócili na pozycję lidera ekstraligi.

Pojedynek dwóch sąsiadów w tabeli był ciekawym widowiskiem, w którym iskier na tafli nie brakowało. Unia dążyła do rewanżu za porażkę na inaugurację sezonu na Jastorze, natomiast jastrzębianie mieli ogromną ochotę na podtrzymanie passy wyjazdowych zwycięstw - wszak podopieczni Roberta Kalabera jak na razie w roli gości wygrali wszystkie spotkania.

Mecz w Oświęcimiu nie mógł lepiej rozpocząć się dla JKH GKS. Już w 5. minucie po szybkiej akcji naszego fińskiego duetu Clake Saunders został zmuszony do kapitulacji przez Artema Iossafova. Prowadzenie gości nie załamało jednak oświęcimian, którzy żwawo ruszyli do odrabiania strat. Jednak na ich drodze do wyrównania stawał albo świetnie i ofiarnie broniący Ondrej Raszka, albo... brak szczęścia, gdy guma obijała jastrzębski słupek. Dlatego na remis licznie zgromadzeni fani Unii zmuszeni byli czekać aż do 39. minuty, gdy słowacko-słoweńskie trio Andrej Themar, Klemen Pretnar i Gregor Koblar znalazło sposób na Raszkę.

Wynik 1:1 utrzymał się aż do końca regulaminowego czasu gry, choć w trzeciej odsłonie to Unia mogła mówić o uśmiechu fortuny, bowiem JKH GKS nie zdołał wykorzystać co najmniej kilku dogodnych okazji do zdobycia drugiej bramki. Ostatecznie o losach trzeciego z punktów zadecydowała dogrywka, którą rozstrzygnęli wspólnie Maciej Urbanowicz i Dominik Paś. Urbanowicz zaprezentował nieprzeciętne umiejętności biorąc na siebie ciężar gry i wystawiając gumę na czystą pozycję do Pasia, a ten z kolei pokazał rywalom, jak należy wykorzystywać czyste sytuacje.

Tym samym dwa punkty pojechały na Leśną, a jastrzębianie w roli lidera ekstraligi podejmą w najbliższym pojedynku Zagłębie Sosnowiec. Mecz na Jastorze rozpocznie się tradycyjnie o godz. 18:00.

18 października 2019, Oświęcim, 18:00
Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 1:2 d. (0:1, 1:0, 0:0, 0:1)
0:1 Iossafov (Rohtla) 04:11
1:1 Koblar (Pretnar, Themar) 38:55
1:2 Paś (Urbanowicz) 61:04

Unia Oświęcim: Saunders - Wanacki, Pretnar, Koblar, Kalan, Themar - Bezuska, Luza, Kowalówka, Trandin, Przygodzki - P. Noworyta, Zatko, Protasenja, Wanat, Malicki - M. Noworyta, Prusak, Krzeień, Raszka.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Jass, Kostek, Sawicki, Jarosz, Urbanowicz - Jabornik, Górny, Iossafov, Rohtla, Kasperlik - Gimiński, Michałowski, Ł. Nalewajka, Paś, Sołtys - Matusik, Radzieńciak, R. Nalewajka, Kulas, Pelaczyk.

Strzały: 26 - 29 / Kary: 4 - 8 / Widzów: 2 000
Sędziowali: Mirosław Cybuch, Tomasz Radzik (główni) oraz Piotr Matlakiewicz, Marcin Młynarski (liniowi).