JKH kończy sezon zasadniczy na fotelu lidera!

2015-02-26, Autor: mkor, źródło: JKH

JKH GKS Jastrzębie zakończył sezon zasadniczy na fotelu lidera! Taka sytuacja ma miejsce pierwszy raz w historii klubu, a dokonała się w meczu przeciwko Unii Oświęcim.

Gospodarze od początku starali się strzelić gola, który pozwoliłby im dyktować tempo spotkania, ale tego dnia Zabolotny był wystarczająco skoncentrowany i obronił kilka groźnych sytuacji. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym wynikiem, mimo wielu sytuacji obydwu zespołów.

W drugiej części meczu padły pierwsze trafienia. W 27. minucie sytuację wykorzystał Mateusz Bepierszcz i z najbliższej odległości umieścił krążek w siatce gości. Na odpowiedź lidera nie trzeba było długo czekać. Martin Przygodzki strącił krążek po wcześniejszym strzale swojego kolegi i doprowadził do wyrównania.

Trzecia tercja była decydująca dla losów spotkania. Już w pierwszej minucie gola zdobyli jastrzębianie. Tym razem jego autorem był Leszek Laszkiewicz. Przed końcem JKH wykorzystało grę w przewadze i o zwycięstwie postanowił przesądzić Richard Bordowski, dla którego była to zresztą 100. bramka w obecnym klubie.

Taki obrót spraw powoduje, że w następnym meczu, rozgrywanym już w fazie play-off, GKS zmierzy się z MUKS Naprzód Janów na własnym terenie w najbliższy weekend (sobota i niedziela, 19:00).

TH UNIA OŚWIĘCIM - JKH GKS JASTRZĘBIE 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

1:0 - 26:41 - Mateusz Bepierszcz - Wojciech Wojtarowicz, Kamil Kalinowski
1:1 - 34:42 - Martin Przygodzki - Tomáš Protivný - Jan Steber
1:2 - 40:47 - Leszek Laszkiewicz - Richard Bordowski, Petr Polodna
1:3 - 52:48 - Richard Bordowski - Leszek Laszkiewicz (5/4)

TH Unia Oświęcim: Fikrt (Witek) - Vizváry, Vosatko, Piotrowicz, Tabaček, Wojtarowicz - Gabryś, Kasperczyk, Bepierszcz, Kalinowski, Zdeněk - Piekarski, Šindelář, Szewczyk, Komorski, Adamus oraz Ciura, Paszek, Modrzejewski, Fiedor.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Feć) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Ł. Nalewajka - Aleksyuk, Górny, Kulas, Przygodzki, Plichta - Bigos, Pastryk, R. Nalewajka, Marzec, Świerski.

Kary: 14 min - 6 min / Strzały: 29-40 / Widzów: 500.
Sędziowali: Tomasz Radzik (główny) - Tomasz Przyborowski, Marcin Młynarski (liniowi).
Trenerzy: Josef Doboš (TH Unia Oświęcim) - Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie).