JKH kończy turniej w Hawierzowie na trzecim miejscu

2015-08-10, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
JKH GKS Jastrzębie w minioną niedzielę zakończyło swój udział na towarzyskim turnieju o Puchar HM Globus, którego organizatorem oraz gospodarzem jest czeski pierwszoligowiec, AZ Havířov.

W pierwszym spotkaniu podopieczni Roberta Kalabera zmierzyli się z młodzieżowa reprezentacją Francji (U23), która wypracowała sobie przewagę na przełomie pierwszej i drugiej tercji strzelając do siatki swojego rywala aż trzykrotnie. Jastrzębianie rzucili się co prawda do odrabiania strat i wyrównali po dwóch bramkach Michała Plichty i jednej Tomáša Semráda, ale to na minutę przed końcem Mathieu Briano wyprowadził ostateczny cios dający zwycięstwo francuzom (4:3).

Drugi dzień turnieju oznaczał rywalizację z HC ZUBR Přerov. Początek był bardzo udany do naszej drużyny, lecz po pierwszej tercji był remis 1:1. W kolejnych dwudziestu minutach udało się objąć prowadzenie za sprawą Tomasza Kulasa. W trzeciej tercji gola zdobył jeszcze Jakub LehečkaLeszek Laszkiewicz. Na listę strzelców dla drużyny przeciwnej wpisał się co prawda Sýkora Chmelíř, ale i tak nie wystarczyło to by doprowadzić do remisu (2:4).

Turniej w Hawierzowie zakończył się meczem JKHAZ Havířov. W pierwszej tercji gospodarze przeważali i stwarzali sobie więcej sytuacji do zdobycia bramki. Ta sztuka udała im się jednak dopiero w drugich dwudziestu minutach za sprawą Jiri Barty. W 38. minucie rywal podwyższył jeszcze prowadzenie za sprawą George Krisla. Trzecia tercja nie rozpoczęła się wcale lepiej i po czterech minutach było już 3:0, a na listę strzelców wpisał się Martin Lendák. Od tego momentu podopieczni Roberta Kalabera rzucili się do odrabiania strat i po dwóch trafieniach Mateusza Danieluka ich szanse na zwycięstwo znacznie urosły. Niestety gospodarze okazali się być bezbłędni w końcówce, a w dodatku skuteczni pod bramką jastrzębian i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2.

Tym samym JKH zakończyło turniej na pozycji trzeciej. Zwycięzcą okazał się gospodarz turnieju, AZ Havířov, a tuż za nimi uplasowała się młodzieżowa reprezentacja Francji (U23).