JKH pierwszy raz przegrywa z Energą Toruń

2019-12-16, Autor: JP, źródło: JKH

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie po raz pierwszy w tym sezonie musieli uznać wyższość toruńskiej Energi. W niedzielny wieczór nasz zespół przegrał na wyjeździe ze "Stalowymi Piernikami" 1:2, a wszystkie bramki padły w drugiej tercji meczu. Spotkanie było niezwykle dramatyczne i zakończyło się trzema karami meczu. W sumie sędziowie podyktowali ponad sto minut kar.

Wynik otworzył nasz zespół za sprawą gola Radosława Sawickiego na początku drugiej partii. Krążek zagrany przez naszego napastnika odbił się od łyżwy toruńskiego obrońcy i wślizgnął się do bramki. Następnie w 31. minucie doszło do dwóch ostrych spięć między zawodnikami obu ekip, w efekcie którego na ławce kar i poza taflą wylądowali Mateusz Zieliński, Radosław Sawicki, Aleksander Grebeniuk i Maris Jass. Niebawem gospodarze doprowadzili do wyrównania, a następnie w ciągu zaledwie niespełna dwóch minut objęli prowadzenie.

Na początku trzeciej tercji byliśmy świadkami kolejnej ostrej sytuacji, gdy w efekcie najazdu na jednego z rosyjskich zawodników Energi karę meczu otrzymał Maciej Urbanowicz. W rezultacie tej akcji poszkodowany zawodnik wymagał interwencji lekarskiej. Jastrzębianie próbowali doprowadzić do dogrywki, ale nadzieje na wyrównanie rozwiały się w samej końcówce, gdy po karach dla Jakuba Gimińskiego i Radosława Nalewajki zmuszeni byliśmy grać w podwójnym osłabieniu. Porażka w Toruniu oznacza, że poza Naprzodem Janów i Kadrą PZHL wszystkie ekipy ekstraligi znalazły już sposób na JKH GKS Jastrzębie.

Teraz przed naszym zespołem kilka dni długo oczekiwanej przerwy. Najbliższe spotkanie podopieczni trenera Roberta Kalabera rozegrają w najbliższy piątek podejmując Lotos PKH Gdańsk. Początek tych zawodów o godz. 18:00.

15 grudnia 2019, Toruń, 17:00
KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
0:1 Sawicki (Matusik) 22:49
1:1 Smirnow (Fraszko, Kalinowski) 32:26
2:1 Kozłow (Sierguszkin, Sadrietdniow) 34:05, 5/4

KH Energa Toruń: Spieszny - Kozłow, Jaworski, Wołżankin, Fraszko, Kalinowski - Zieliński, Jerjomienko, Sadrietdniow, Fieofanow, Sierguszkin - Grebeniuk, Smirnow, Minge, Szkodienko, Jaworski - Gazda, Skólmowski, Mazurkiewicz, Naparło.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Auvinen, Górny, Sawicki, Jarosz, Urbanowicz - Jabornik, Kostek, Iossafo, Paś, Kasperlik - Matusik, Jass, Ł. Nalewajka, Wróbel, R. Nalewajka - Gimiński, Michałowski, Pelaczyk, Kulas, Radzieńciak.

Strzały: 37 - 31 / Kary: 37 - 68 / Widzów: 700.
Sędziowali: Paweł Meszyński, Paweł Pomorzewski (główni) oraz Wiktor Zień, Artur Chyliński (liniowi).