JKH: pierwszy sparing i porażka z mistrzem Polski

2015-08-03, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
W swoim pierwszym sparingowym spotkaniu w okresie przygotowawczym do sezonu 2015/2016 JKH GKS Jastrzębie zmierzyło się z GKS Tychy.

Mimo wielu zmian i odejścia kluczowych zawodników, jastrzębianie w pierwszej tercji nie odstawali poziomem od swojego przeciwnika i stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką gospodarza. Żaden z zespołów nie zdołał jednak otworzyć wyniku spotkania.

Mistrzowie Polski ruszyli do ataku w drugiej tercji, lecz przez długi czas nie potrafili pokonać Davida Zabolotnego. Udało im się to dopiero w 39. minucie. Wówczas podczas gry w przewadze, GKS Tychy objął prowadzenie za sprawą Jarosława Rzeszutko.

W trzeciej odsłonie spotkania gospodarze znowu wykorzystali przewagę liczebną, a do bramki tym razem trafił Łukasz Sokół dając już dwubramkową przewagę swojej drużynie. Momentalnie nastąpiła jednak odpowiedź podopiecznych Roberta Kalabera. Krążek w bramce umieścił Richard Bordowski i był to niestety ostatni gol w tym spotkaniu.

Już jutro Jastrzębski Klub Hokejowy zmierzy się z MsHK Žilina, spotkanie już o 17:00 na Jastorze.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie (0:0, 1:0, 1:1) 2:1

1:0 Jarosław Rzeszutko - Mikołaj Łopuski - Jurii Kuzin (39:27) 5/4
2:0 Łukasz Sokół (47:06) 5/4
2:1 Richard Bordowski - Leszek Laszkiewicz - Łukasz Nalewajka (48:48)