JKH: pierwszy sukces w półfinale

2013-03-03, Autor: mw
Za nami pierwszy półfinałowy mecz w play-off. Nasi hokeiści mogą pochwalić się sukcesem. Wczoraj na własnym lodowisku pokonali GKS Tychy 5:3.

W 15.minucie pierwszej tercji wynik otworzył Jonathan Zion z drużyny gości. Radość tyszan nie trwała zbyt długo, bo kilkadziesiąt sekund później, po strzale Kamila Górnego, krążek w bramce umieścił Petr Lipina. Następny gol dla gospodarzy padł 20 sekund później. Setnego gola w PLH zdobył Mateusz Danieluk.

> Zdjęcia z sobotniego meczu

Pierwszego gola w drugiej tercji znów zdobył Jonathan Zion, który trafił w bramkę Ramona Sopko z niebieskiej linii. Zaledwie dwie minuty później prowadzili jastrzębianie. Tym razem do bramki trafił Richard Kral. Tyszanie odpowiedzieli kolejną bramką. Jednak to właśnie do naszej drużyny należało ostatnie słowo. Czwartą bramkę dla JKH zdobył Mateusz Danielu, a piątą Richard Bordowski.

W trzeciej tercji podopieczni Petera Krzemena starali się jak mogli, by zagrozić jastrzębianom. Pomimo kilku dogodnych sytuacji dla obydwu drużyn, wynik nie uległ zmianie. Tym samym to właśnie nasza drużyna odniosła pierwsze półfinałowe zwycięstwo.

We wtorek i środę kolejne mecze rozegrane zostaną w Tychach. O złoto walczyć będzie ten zespół, który wygra cztery mecze.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 5:3 (2:1, 3:2, 0:0)

0:1 (14:35) Zion - Da Costa (4/4)

1:1 (15:17) Lipina - Górny - Labryga (4/4)

2:1 (15:37) Danieluk - Karliczek - Mateusz Rompkowski (4/4)

2:2 (21:18) Zion (5/4)

3:2 (23:06) Kral - Lipina

3:3 (23:30) Łopuski - Pasiut

4:3 (28:55) Danieluk - Lipina - Kral

5:3 (35:12) Bordowski - Prochazka - Labryga (5/4)

JKH GKS Jastrzębie: Sopko - Górny, Zatko (2), Lipina, Kral, Danieluk - Karliczek, Mateusz Rompkowski, Salamon, Prochazka, Urbanowicz (4) - Labryga (2), Bryk, Zdenek (2), Słodczyk, Bordowski (2) - Kapica, Kulas, Maciej Rompkowski, Kogut.

GKS Tychy: Sobecki - Jakesz, Dutka, Bagiński (2), Szimiczek (2), Woźnica - Wanacki (2), Csorich, Pasiut (2), Da Costa (2), Łopuski - Sokół, Zion, Janosz, Parzyszek, Bernat - Guzik, Majkowski, Witecki, Galant, Baranyk.

Kary: 12:10.

Sędziowali: Przemysław Kępa, Jacek Rokicki oraz Marcin Młynarski, Tomasz Przyborowski.

Strzały: 43:19.

Widzów: 2000.

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 1:0 dla JKH GKS Jastrzębie.