JKH pokonuje w Gdańsku Lotos PKH (2:1)

2019-10-14, Autor: JKH / JP

W niedzielne późne popołudnie JKH GKS Jastrzębie pokonał w Gdańsku miejscowy Lotos PKH 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) po bramkach Jesse Rohtli i Macieja Urbanowicza. Trzy punkty nad Bałtykiem (oraz wyniki pozostałych niedzielnych spotkań) pozwoliły jastrzębianom na awans na pozycję lidera ekstraligi.

Spotkanie w Gdańsku rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem, ale nie miało to wpływu na dyspozycję naszego zespołu. Podopieczni Roberta Kalabera mimo zmęczenia daleką podróżą z impetem ruszyli na rywali, jednak w bramce gospodarzy świetnie spisywał się doskonale znany naszym kibicom Tomasz Fuczik. Mimo przewagi jastrzębian to gdańszczanie otworzyli wynik w 6. minucie po golu Damiana Szurowskiego. Bramka dla Lotosu zmobilizowała nasz zespół do jeszcze śmielszych ataków, ale Fuczik nie dał się pokonać ani Dominikowi Pasiowi, ani Artemowi Iossafovowi, ani Martinowi Kasperlikowi. W końcu jednak napór gości przyniósł skutek i w 17. minucie po strzale Henricha Jabornika Jesse Rohtla na tyle skutecznie zmienił tor lotu krążka, że Fuczik wreszcie skapitulował.

Remis 1:1 utrzymał się aż do 50. minuty, ale nie oznacza to, że na tafli nic się nie działo. Wręcz przeciwnie - w drugiej odsłonie oba zespoły walczyły "cios za cios", ale Ondrej Raszka i Tomasz Fuczik pozostawali niepokonani. Kluczowy moment zawodów miał miejsce w 48. minucie, gdy na ławkę kar zjechać musiał Paweł Popow. Podopieczni Roberta Kalabera wykorzystali tę przewagę w jej... 116. sekundzie. Kiedy Popow sposobił się do powrotu na taflę, Maciej Urbanowicz ustalił wynik spotkania zamykając akcję po zagraniach Dominika Pasia i Radosława Sawickiego. Nerwówka w końcówce nie przyniosła zmiany rezultatu, a to oznaczało, że nasz zespół przywiezie na Jastor trzy cenne punkty.

W przyszłym tygodniu ekipa z Leśnej bynajmniej nie może liczyć na odpoczynek po dalekim wyjeździe do Gdańska. We wtorek o godz. 18:00 JKH GKS Jastrzębie podejmie w rewanżowym spotkaniu Pucharu Wyszehradzkiego ekipę Ujpestu Budapeszt, a następnie czekają nas ciężkie pojedynki z Unią Oświęcim i Zagłębiem Sosnowiec.

13 października 2019, Gdańsk, 17:30
Lotos PKH Gdańsk - JKH GKS Jastrzębie 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
1:0 Szurowski (Stasiewicz) 05:36
1:1 Rohtla (Jabornik, Iossafov) 16:58
1:2 Urbanowicz (Sawicki, Paś) 49:55 5/4

Lotos PKH Gdańsk: Fuczik - Bilcik, Havlik, Steber, Polodna, Vitek - Tesliukiewicz, Krasowskij, Jełakow, Rożkow, Gołowin - Pastryk, Lehmann, Danieluk, Popow, Marzec - Naróg, Szurowski, Stasiewicz, Pesta, Smal.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Jass, Kostek, Sawicki, Paś, Urbanowicz - Jabornik, Górny, Iossafov, Rohtla, Kasperlik - Gimiński, Michałowski, Ł. Nalewajka, Jarosz, Pelaczyk - Matusik, Radzieńciak, R. Nalewajka, Wróbel, Sołtys.

Strzały: 30 - 29 / Kary: 6 - 10 / Widzów: 1 500.
Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Włodzimierz Marczuk (główni) oraz Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi).

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1