JKH pokonuje Zagłębie Sosnowiec 7:0

2019-10-21, Autor: JKH

W niedzielę ekipa z Leśnej pokonała u siebie Zagłębie Sosnowiec aż 7:0 (1:0, 2:0, 4:0), dzięki czemu utrzymała pozycję lidera.

Na otwarcie wyniku kibice czekali do 10. minuty, w której po wyłożeniu gumy przez Macieja Urbanowicza do bramki rywali trafił uderzeniem z połowy tercji Henrich Jabornik. Na początku drugiej odsłony rezultat podwyższył Dominik Jarosz, wykańczając ładną akcję całej drużyny. Z podobnym scenariuszem mieliśmy do czynienia w 28. minucie, kiedy przy grze w przewadze serię podań wykorzystał Martin Kasperlik.

W trzeciej odsłonie zmagające się z problemami kadrowymi Zagłębie nie wytrzymało tempa gospodarzy. Kluczem okazała się 45. minuta, w której JKH GKS zdobył dwa gole w zaledwie 45 sekund - ich autorami byli Maris Jass (któremu świetnie podawał Dominik Paś) oraz  Jan Sołtys. Niebawem na 6:0 prowadzenie gospodarzy podwyższył Radosław Sawicki, kapitalnie obsłużony przez Jakuba Michałowskiego. Rezultat ustalił natomiast w ostatniej minucie Maciej Urbanowicz, dobijając strzał z dystansu Martina Kasperlika.

Przy tej okazji należy odnotować także "zero z tyłu", które zaliczył David Marek. Nasz czeski bramkarz miał na swoim koncie m.in. świetną interwencję przy kontrze Roberta Karczochy w 43. minucie. Marek wyjechał naprzeciw szarżującemu Rosjaninowi i boleśnie odczuł zderzenie z nim. Za sprawą dobrej postawy naszych "zasieków" JKH GKS Jastrzębie pozostaje jedynym zespołem, któremu w tym sezonie Zagłębie Sosnowiec nie strzeliło jeszcze gola.

W zbliżającym się tygodniu JKH GKS Jastrzębie pojedzie w roli lidera do Janowa, a także rozegra wyjazdowy mecz na szczycie z GKS Tychy. Natomiast na Jastorze widzimy się we wtorek, 29 października o godz. 18:00 na meczu z Comarch Cracovią.

20 października 2019, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)
7:0 Urbanowicz (Kasperlik) 59:02

JKH GKS Jastrzębie: Marek - Jabornik, Kostek, Urbanowicz, Rohtla, Kasperlik - Górny, Michałowski, Pelaczyk, Jarosz, Ł. Nalewajka - Gimiński, Jass, Sawicki, Paś, Wróbel - Matusik, Radzieńciak, R. Nalewajka, Kulas, Sołtys.

Zagłębie Sosnowiec: Czernik - Działo, Cunik, Kozłowski, Dubinin, Stoklasa - Kaluza, Horzelski, Oriechin, Karczocha, Jerasow - Charousek, Podsiadło, Bernacki, Tyczyński, Nahunko - Khoperia, Salamon, Stojek, Jaskólski

Strzały: 50 - 23 / Kary: 12 -12 / Widzów: 500
Sędziowali: Robert Długi, Przemysław Kępa (główni) oraz Kamil Korwin, Andrzej Nenko (liniowi).

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0